Karel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel Kulhavý

Karel Kulhavý
Najkrajší pohľad na svet je zo sedla bicykla

SP MASTERS 2014 9. a 10. kolo – Poprad a Nová Lesná

===>>> Aktuálne informácie pre vás. <<<===

===> 23.6.2014

Cestné preteky Poprad

V tomto roku došlo k zásadnej zmene. Štart aj cieľ pretekov bol zmenený. Podľa môjho názoru v prospech pretekov a potrebného zázemia pre ich organizovanie. Popradská ARÉNA je veľmi dobré miesto pre kanceláriu, sociálne zázemie a parkovanie. Štart v meste je atraktívny pre divákov. 100 percentná pomoc hliadok mestskej polície prispela k bezproblémovému štartu a priebehu pretekov v meste Poprad a prímestskej časti Kvetnica. Okruh ostal pôvodný. Trať pre každú kategóriu sa predĺžila o necelé 4 km, čo určite nebolo na škodu. Na štart sa prezentovalo 100 pretekárov z celého Slovenska a jeden pretekár z Maďarska, ktorý štartuje v kategórii “muži B”. Vyhodnotenie oboch cyklistických dní bolo pri Popradskej ARÉNE, kde prví traja z každej kategórie, ktorých bolo celkom 10 v sobotu a 10 v nedeľu dostali pekné ceny. Za zmienku stojí, že čas dosiahnutý najlepším mužom a čas najlepšej ženy bol samostatne ocenený víkendovým pobytom pre dve osoby v tatranských hoteloch PATRIA a TOLIAR na Štrbskom Plese.

Poďakovanie za bezproblémový priebeh pretekov patrí obetavým organizátorom, rozhodcom a všetkým sponzorom, ktorých zoznam nájdete v tomto článku. Tiež ďakujem pretekárom, ktorí prišli na preteky do nášho pekného a športovo založeného mesta.

Dovidenia v roku 2015

KK

Fotogaléria na webe

[nggallery id=34]

Časovka Nová Lesná

Na predĺženej trati so štartom v podtatranskej obci Nová Lesná sa uskutočnilo 21.6.2014 9. kolo Merida Road Cup, zaradené do Slovenského pohára MASTERS. Pretekalo sa v časovke do vrchu z centra obce Nová Lesná po “Bielej ceste” nad osadu Dolný Smokovec. Na štart sa prezentovalo 85 pretekárov z celého Slovenska a jeden pretekár z Maďarska. Okrem Slovenského pohára MASTERS sa pretekalo v dvoch kategóriach “verejný pretek”. Vzhľadom na novú trať boli dosiahnuté základné traťové rekordy mužov a žien bez rozdielu vekových kategórii. Výsledky nájdete na tejto stránke.

Ďakujeme obci Nová Lesná za aktívnu spoluprácu počas prípravy a priebehu pretekov. Menovite starostovi obce Nová Lesná Ing. Petrovi Hritzovi. Poďakovanie patrí aj všetkým sponzorom, technikom a rozhodcom, bez ktorých by sa tento pretek neuskutočnil.

Dovidenia v roku 2015

KK

Fotogaléria na webe

[nggallery id=33]

===> 22.6.2014

Výskedky 10. kolo SP MASTERS, cestné preteky Poprad

pdf   xlsx

===> 21.6.2014

Výsledky 9. kolo, časovka jednotlivcov, Nová Lesná.

Výsledky časovka jednotlivcov VP-1 a VP-2

Najlepší čas MUŽ bez rozdielu kategórií vyhráva víkendový pobyt v hoteli Patria na Štrbskom Plese: Fejes Gábor, Dr.Bátorfi Agria KTK ( HUN ).

Najlepší čas ŽENA bez rozdielu kategórií vyhráva víkendový pobyt v hoteli Toliar na Štrbskom Plese: Hanesová Lívia, CK Banská Bystrica.

K dosiahnutým časom srdečne gratulujem

===> 17.6.2014

Mapa a profil časovky 9. kola SP Nová Lesná

Video z trate časovky Nová Lesná

===> 15.6.2014

Drobné zmeny v propozíciach /pribudol ďalší partner a doplnená registrácia kategórií VP-1 a VP-2 do 20.6.2014, ako bolo zverejnené na tejto stránke 8.6.2014/

Propozície Nová Lesná – časovka do vrchu

Propozície Poprad – cestný pretek

===> 12.6.2014

Mapa okruhu 10. kola SP od štartu do cieľa so všetkým čo potrebujete, najmä profil a jeho analýzu.

Nájazd od štartu k odbočke do cieľa je 3,7 km

===> 10.6.2014

Na cestných pretekoch 22.6.2014 spracovanie výsledkov s použitím elektronickej časomiery FinishLynx /tej istej ako sa používa na Tour de France/ som zveril:

Sport Timing Slovakia s.r.o.

Meranie a vyhodnotenie výsledkov jednotlivých kategórií zabezpečuje SPORT TIMING Kežmarok s technickým vybavením cieľová rýchlobežná štrbinová kamera Finishlynx prepojená  s identifikačnou kamerou FHD Identlynx a transpondermi MYLAPS.  Každý pretekár bude vybavený chipom /Transpondér/, ktorý si musí pripevniť na spodnú časť prednej vidlice na stranu, kde nie je snímač rýchlosti. Kontrola bude vykonaná pred štartom každej kategórie. Registrácia pretekárov na nedeľňajšie preteky, ktorí sa zúčastnia časovky v Novej Lesnej 21.6.2014 bude po dokončení časovky každého pretekára priebežne v mieste prezentácie v Novej Lesnej. Pozrite si návod na upevnenie chipu.

Ukážka dojazdu do cieľa s identifikačnej kamery pohľad z predu:

[nggallery id=32]

===> 8.6.2014

Verejný pretek – registrácia

Odporúčam záujemcom o cestný pretek kategórii VP-1 a VP-2 registráciu cez registračný formulár a ten zaslať na e-mail karel@kulhavy-karel.eu z dôvodu prípravy elektronickej časomiery. Vaša registrácia bude potvrdená. Štartovné 5€ ostáva pre registráciu na uvedený e-mail do 21.6.2014. Pri registrácii 22.6.2014 je štartovné 6€. Registračný formulár na stiahnutie.

Aktualizované propozície nájdete v dolnej časti článku

Na príprave pretekov sa aktívne podieľajú najmä:

Tatravagónka, a.s. Poprad     Arprog, a.s. Poprad

Autonova, s.r.o. Poprad     TOL, s.r.o. Poprad

Hotel Toliar Štrbské Pleso     Hotel Patria Štrbské Pleso

SportCool, s.r.o. Poprad     DIAMON, s.r.o. Poprad

KARKI, s.r.o. Poprad     Kvalita Tour Poprad

Mesto Poprad      ARÉNA Poprad    Obec Nová Lesná

===> 5.6.2014

Cenu pre najrýchlejšiu ženu v časovke Nová Lesná venoval Hotel Toliar.

Cenu pre najrýchlejšieho muža v časovke Nová Lesná venoval Hotel Patria.

===

Na základe vašich otázok som vybral z “Organizačná smernica a Súťažný poriadok” pre rok 2014

“Po dohode s VV SZC v  pohárových pretekoch masters môžu štartovať aj Juniori s kategóriou masters A a tiež Kadeti s kategóriou masters C. Títo pretekári používajú v pretekoch masters št. čísla ktoré majú pridelené pre kategórie Kadetov a Juniorov, t.z. nie je potrebné vlastniť št. čísla masters ! Podmienkou štartu je iba registrácia u organizátora príslušného kola SP masters a zaplatenie štartovného. Kadeti a Juniori do SP masters nebodujú.”

===

Ubytovanie si môžete rezervovať v týchto zariadeniach:

Penzión Plesnivec - Poprad

Penzión Veverica - Nová Lesná

PENZIÓN GABRIEL - Nová Lesná

K penziónu patrí “Cafe Rafaello“, ktoré je situované v centre obce Nová Lesná, kde bude prezentácia účastníkov časovky.

Komentáre ku článku “SP MASTERS 2014 9. a 10. kolo – Poprad a Nová Lesná” »

 1. Milan napísal:

  Ahoj Karel. Preteky sú pripravené zodpovedne, keby si vedel rozkázať počasiu, to by bolo super

 2. admin napísal:

  Rozkázal som, bude pravé cyklistické počasie :)

 3. Adrian napísal:

  Chcem poďakovať za perfektnú organizáciu pretekov v Novej Lesnej a v Poprade. Strašne sa mi to páčilo a aj ohľadne bezpečnosti ten Poprad neskutočne zvládnutý. Ďakujem za krásny zážitok.

 4. admin napísal:

  Ďakujeme

 5. Milan napísal:

  Pekný deň,

  ďakujem za výbornú organizáciu preteku, páčilo sa mi.

Napíšte komentár