Karel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel Kulhavý

Karel Kulhavý
Najkrajší pohľad na svet je zo sedla bicykla

!!! Aktualizácia => CK FALANGE informácie.

FALANGISTI ČÍTAJTE KOMENTÁRE V DOLNEJ ČASTI ČLÁNKU
nájdete tam dôležité informácie

Choď na posledné komentáre ===>>>

pre návrat stlač klávesu “Home”

29.1.2016 ===>>>

Náš kamarát Bartolomej Sýkora. je dedo, má vnuka Michala. Prajeme malému, mamičke a celej rodine veľa zdravia, radosti a trpezlivosti pri výchove mladého pretekára. :)

7.11.2015 ===>>>

Pozdravujem Falangáčov pred valným zhromaždením.

Pred našim stretnutím v sobotu 14.11. 2015 U starého bicykla ide Tonko Roller do Talianska a prinesie doobjednávku oblečenia /konkrétne dres, nohavice, teplé vesty a časovkárske návleky na tretry/. Niektorí čakajú aj na nové bicykle, tak sa môžu tešiť.

S pozdravom, Nijdam

1.11.2015 ===>>>

Vážení Falangáči,

na našu schôdzu v klubovni U starého bicykla v Devínskom Jazere sa môžete pohodlne dostať aj vlakom z Bratislavy s odchodom o 10:16 č. vlaku Os 2012, alebo o 12:16 č. vlaku Os 2016. Spiatočný ide o 17:21 hod. č. 20131. Stanica v devínskom jazere je od klubovne vzdialená cca 100 m. O bufete klubovni U starého bicykla je bližšie link na tejto stránke vľavo hore.

Oznámte mi s predstihom, čo budete konzumovať: rebierka, koleno, klobásu, alebo iné.

S pozdravom, Nijdam

1.11.2015 ===>>>

Ahojte FALAGISTI, začal som s prípravou cyklistického sústredenia v Chorvátsku. Podrobnosti nájdete kliknutím na tento zelený text.

19.9.2015 ===>>>

Vážení Falangáči,

dovoľte mi poďakovať Vám za úspešnú sezónu a famózne víťazstvo v súťaži oddielov. Túto bitku do posledného kola sme úspešne dotiahli až na Šachtičky a odmenou bola neutíchajúca radosť. Prispel k tomu každý Váš bod  od prvého kola do posledného. Mimoriadny výkon podal Roman Štadler, ktorý úspešne bojoval s každým metrom kopca. Aj ostatní ste sa počas celej sezóny mimoriadne snažili, odhalili ste svoje rezervy a bojovnosť. Evidentný pokrok Michala Matýška, útoky na špicu Stanislava Šišláka, vytrvalosť na rovine Adyho Chvalného, nečakané prekvapenia Vlada Polačka, premieňanie snov do nekompromisnej reality Štajra, prekonanie sa u Vlada Jóra, objavovanie čarov cyklistiky Štefana Štellera, bojovnosť Tomáša Šrámeka, srdnatosť v súboji so súpermi Rasťa Palkoviča, flegmatizmus Bertiho Sýkoru, buldočia srdnatosť Karola Kulhavého, zastrašovanie súperov Ivana Václavíka, mimoriadna sila v stoji Jozefa Daška a spoľahlivé výkony najlepšieho Falangáča Ruda Ľacha musí robiť radosť všetkým.

Ak som na niekoho zabudol, nie je to úmysel. A dúfam že zbojníka Fera prejde na budúci rok starecká puberta.

Prajem Vám veľa zdravia a radosti z cyklistiky. S pozdravom, Nijdam

[nggallery id=43]

3.5.2015 ===>>> nové komentáre pre vás, aktívny je najmä NIJDAM

12.5.2015 ===>>>

Predpokladám, že cyklistické ponožky je pre vás spotrebný materiál a že každému by sa páčili ponožky s klubovým názvom FALANGE a v našich farbách. Dal som si spraviť návrh. Ponožky sa mi veľmi páčia a to nielen vzhľadom, ale aj kvalitou. Rozposlal som vám e-mail, aby som spravil prieskum záujmu. K dnešnému dňu mám požiadavku bezmála na 150 párov. Tento počet je dostatočný pre výrobu. Z požadovaného minima 300 párov paní Ing. Jarmila Balogová z firmy Chemosvit Fibrochem, a.s. znížila minimum na 100 párov, čo je super a cena je pre nás viac ako prijateľná. Požiadavky posielajte na môj e-mail, kulhavy.k@gmail.com Vzor ponožiek prinesiem na preteky do Prešova a Sabinova.

Najbežnejšie veľkosti sú 26-27, 28-29, 30-31, našiel som aj tabuľku veľkostí pre vašu orientáciu.

Ahojte FALAGISTI, 22.5.2015 končí prijímanie objednávok ponožiek. Ešte si ich môžete objednať osobne v Čunove na časovke. 24.5.2015 ich idem zadať do výroby.

[nggallery id=40]

20.4.2015 ===>>>

6. ročník cyklomaratónu v Prievidzi sa uskutočnil 19.4.2014, výborný výsledok dosiahol náš člen ŠIŠLÁK Stanislav, ktorý sa umiestnil na 1. mieste v kategórii M50-59. Pretekov sa tiež zúčastnil náš člen CHVALNÝ Adrián, ktorý sa umiestnil na 6. mieste v kategórii M30-39. Týmto im blahoželáme.

17.2.2015 ===>>>

Príspevok od NIJDAMA dávam do popredia.

Pozdravujem všetkých,
pomaly sa rozbieha predaj čipov. Z FALANGE si objednávajú čip skoro všetci. Teda všetci, čo počítajú s pravidelnými účasťami na Slovenskom pohári masters. Osobne mi potvrdil záujem okrem členov správnej rady aj Milan Brída, vraj ako samozrejmosť nad ktorou netreba rozmýšľať. V prvej vlne by to malo byť 16 členov. V súčasnosti máme už 24 licencovaných pretekárov. Zoznam pošlem na Tvoj mail.
Včera mi volal Janči Hollý, že v TOP GRASS je 15 objednávok.
Podľa Adyho Černáka v CYCLING ACADEMY Bratislava majú záujem o zakúpenie čipu 4 pretekári.

10.1.2015 ===>>> Licencie pre rok 2015

Informácia o vybavovaní nových licencií na rok 2015.

Na základe rozhodnutia výročnej schôdze CK FALANGE zostáva v roku 2015 členský príspevok pre aktívnych pretekárov 50 EUR. Pre funkcionárov oddielu je to stále poplatok len 5 EUR. Z týchto prostriedkov je uhrádzaná registrácia oddielu na rok 2015,  medzinárodná licencia SZC, členské v občianskom združení SZC-cyklistika pre všetkých vrátane celoročného štartovného čísla v Slovenskom pohári masters a poistenie pretekárov proti trvalým následkom úrazu a zodpovednosti usporiadateľov.
Žiadosť o licenciu pošlite na e-mail: paliholly@gmail.com, spolu s informáciou o úhrade členského na účet v Tatra banke číslo 261 070 6931 / 1100. Kto nemá internet, nech volá Pavla Hollého na jeho mobil: 0905 421 152

7.1.2015 ===>>> Elektronické meranie, zakúpenie čipov.

Predkladám vám na diskusiu, kto by bol ochotný si do osobného vlastníctva zakúpiť “čip”, odborne tiež transponder. Je to vysielač jednoznačnej identifikácie pretekára, ktorý má čip na svojom kole, nohe, prípadne ruke podľa disciplíny v ktorej momentálne preteká. Cena čipu je aktuálne za zvýhodnenú cenu 43 EUR. Či skôr, alebo neskôr aj v našich pretekoch Slovenského pohára MASTERS bude elektronické meranie zavedené. Druhá možnosť je na každý pretek si čip zapožičať za cenu 2-3 EUR. Ďaľšou možnosťou je zapožičanie čipu proti zálohe, ktorá je v prípade poškodenia (straty) použitá na zakúpenie nového čipu. Takto to funguje napríklad v maratónoch a pretekoch na horských bicykloch. V tomto prípade uhrádza cenu za zapožičanie organizátor. Samozrejme zo štartovného, ktoré je výrazne vyššie, ako v Slovenskom pohári MASTERS. Životnosť batérie v nerozoberateľnom čipe je 4 až 6 rokov. Aktívny pretekár má čip za jednu sezónu uhradený. Čip je použiteľný všade, kde je na meranie použité kompatibilné zariadenie RACE RESULT.

Race result ActivePro Transponder

High-end čip pre 100% spoľahlivú detekciu s ultra vysokou presnosťou. Pre cyklistiku, lyžovanie, korčuľovanie, in-line preteky, atď.

Pre vašu informovanosť vám predkladám cenník rôznych doplnkov potrebných pre elektronické meranie, kde na str. č. 6 sú aj ceny transpondérov.

KK

5.1.2015 ===>>> ŠKOLENIE ROZHODCOV

Dobrý deň.

Volám sa Zdenek Holba,  som predseda komisie rozhodcov pri SZC a chcem Vás osloviť s týmto projektom:

Všetci vieme, že rozhodcov  v cyklistike  je na Slovensku čím ďalej, tým menej. Preto v záujme omladenia rozhodcovského zboru a skvalitnenia práce rozhodcov na Slovensku hodláme v rámci seminára rozhodcov v Banskej Bystrici v marci 2015 usporiadať školenie rozhodcov rýchlostnej (cesta, dráha, cyklokros, MTB) cyklistiky.

Ak máte vo svojich kluboch členov, ktorí skončili s aktívnou činnosťou, ale chcú pri cyklistike zostať  a majú záujem o túto zaujímavú a nedocenenú funkciu, napíšte mi na moju adresu. Ja potom dám vedieť, kedy presne bude školenie.

Lektorom na školení bude medzinárodný rozhodca Milan Dvorščík.

S pozdravom

Zdenek Holba
e-mail:  zdenek.holba@ndsas.sk
mobil:  +421 904 260569

23.12.2014 ===>>>

Prajem vám všetkým, najmä priaznivcom cyklistiky. Pekné Vianočné sviatky, veľa zdravia a pohodových kilometrov na kole v roku 2015.

[nggallery id=37]

29.9.2014 ===>>>

Vážení Falangáči,

sezóna skončila viac menej úspešne. Na prečítanie Vám posielam celkové poradie v Slovenskom pohári Masters MERIDA ROAD CUP 2014.
Zároveň sa chcem touto cestou poďakovať za úspešnú reprezentáciu klubu v tejto sezóne. Prajem Vám kvalitný odpočinok a načerpanie novej chuti do novej sezóny.
Na diskusiu a prerokovanie zamerania činnosti pripravujeme valné zhromaždenie klubu v našej klubovej reštaurácii U starého bicykla pravdepodobne v sobotu dňa 25. októbra 2014 o 11,00 hod. Účasť v klubových dresoch alebo polokošeliach bude vítaná kvôli dokumentácii. Všetci ste vítaní a pozvánku ešte dostanete.

Všetko dobré praje, Nijdam

Konečné poradie MERDA ROAD CUP 2014

18.9.2014 ===>>>

ZMENA TERMÍNU 22. kola, časovka do vrchu Šachtička

Vážení Falangáči,
posielam Vám propozície posledných pretekov masters MERIDA ROAD CUPu, je to fakticky časovka do kopca Šachtičky za Banskou Bystricou.
Pozor, je tam zmena termínu. Preteky boli preložené z nedele na sobotu.
S pozdravom,  Nijdam

Propozície nájdete TU:

14.9.2014 ===>>>
Nazdar Falangáči,
predovšetkým Vám ďakujem za účasť a pekné výsledky na pretekoch tento posledný víkend. Nakoniec sa počasie pre nás ukázalo veľmi priateľské a počas pretekov nám nepršalo.
Všetkých pozdravujem a prajem veľa úspechov. Zostáva nám posledný pretek na Šachtičky v Banskej Bystrici.
S pozdravom, Nijdam
Výsledky a informácie nájdete TU, stačí klik na zelenú časť textu.
16.7.2014 ===>>>
V nedeľu 27. júla 2014 sa uskutočnia v Sokolovciach pri Piešťanoch Majstrovstvá SR v kategóriách masters. Registrácia je od 8 do 9,15 hod, štart od 10,00 hod.
S pozdravom, Nijdam
10.7.2014 ===>>>
Informácia od Nijdama:
Máme volné tri klubové polokošele v červenej farbe s vyšitým názvom FALANGE Bratislava. Veľkosti sú: 1ks M a 2ks XL. Cena je 14 €.
S pozdravom, Nijdam
21.3.2014 ===>>>
Allan ma informoval, že polokošele už má doma. S dlhými rukávmi stojí 16 €, preto treba pri prevzatí doplatiť 2 €. Polokošele berie na sústredenie v Chorvátsku.
S pozdravom, Nijdam
.
24.2.2014 ===>>>
Termín na požiadanie o licencie sa končí 28. februára 2014, po tomto termíne sa platí do pokladne SZC naviac poplatok z omeškania 20% z ceny licencie !!!
.
21.1.2014 ===>>>
Informácia o licenciách CK FALANGE pre rok 2014.
.
Licencie pripravuje naša členka Tonka Ryšavá. Venujte prosím pozornosť vypĺňaniu údajov a rozhodnutiu o kategórii /či sa chcete omladiť/ a či chcete dostať rovnaké číslo ako ste mali v roku 2013 /iba pre tých čo ostávajú v kategórii v ktorej boli v roku 2013/.
Zoznam členov čo mali zakúpenú licenciu v roku 2013 nájdete TU:
.
Žiadosť o licenciu pošlite na E-mail: antonia.rysava@vlada.gov.sk Zároveň pošlite informáciu o úhrade členského 50 € /pre pretekárov/ na účet 3041346909/3100, členské pre funkcionárov je 5 €. Fotografie väčšiny z Vás mám /urobil ich Allan na našich schôdzach/.
S pozdravom, Nijdam
.
1.10.2013 ===>>>
.
Sme znova najlepší klub, už štvrtý krát.
informácie o priebehu Merida Road Cup 2013
[nggallery id=21]
6.3.2013 ===>>>
.
Tak je hotový návrh nového oblečenia ( dres a cyklistické kraťasy ). Oblečenie ide do výroby.
Dodávateľom je firma SPORTFUL, ako sme odsúhlasili na našej členskej schôdzi.
Kulhavý Karel
[nggallery id=10]
3.2.2013 ===>>>
Členské  CK FALANGE treba uhradiť do 10. februára 2013 na účet:
261 070 6931 / 1100  v Tatra banke. Do poznámky uveďte priezvisko.
Zároveň pošlite mail na adresu paliholly@gmail.com že ste uhradili členské a akú licenciu žiadate vybaviť. Kto nemá internet stačí zavolať na mobil +421-905-421152 alebo poslať SMS.
S pozdravom, Nijdam.
2.2.2013 ===>>>
Máme hotové polokošele Falange. Dopláca sa 10 €. Od pondelka si ich môžete vyzdvihnúť u Nijdama v robote na Trnavskej ceste 27/B.
S pozdravom, Nijdam.

Komentáre ku článku “!!! Aktualizácia => CK FALANGE informácie.” »

 1. Pavel Holly napísal:

  Vážení FALANGISTI,
  dostávam Vaše maily v kópii a nikde nepíšete svoj dátum narodenia. Ten ale dávate aj ako variabilný symbol pri úhrade. Pani inžinierka Ryšavá bez dátumu nebude vedieť identifikovať Vašu platbu na je účet v banke s kódom 3100 a to je dnes Sberbank, bývalá Ľudová banka.
  S pozdravom, Nijdam

 2. Pavel Holly napísal:

  Važení FALANGISTI,

  na výročnej schôdzi klubu viacerí členovia prejavili záujem o klubové polokošele červenej ferari farby s názvom klubu a logom výrobcu svojho bicykla. Vyjadrite sa, kto ďalší by mal záujem o takúto polokošelu.

 3. Allan Bánik napísal:

  Navrhujem, aby polokošele boli len s logom Falange (bez názvu bicykla). A logo vyšívané, nie tlač. Tým bude polokošela univerzálna pre všetkých. Skusim zistiť ceny, ale obyčajne minimálne limitné množstvo je 20-25 ks. Ak by sme dávali aj názov bicykla mohlo by to predražiť. B.allan

 4. Pavel Holly napísal:

  Falangisti,

  chcem Vás informovať, že na sklade máme klubové dresy zn. Sportful veľkosti:
  1 x M, 1x XL,
  nohavice 1 x XL.
  S pozdravom, Nijdam

 5. Pavel Holly napísal:

  Mám záujem o dve kluboivé červené tričká veľkosti L. Jedno s krátkymi rukávmi a jedno s dlhými rukávmi. Ďakujem, Nijdam

 6. admin napísal:

  Dobrý návrh Allan, súhlasím. Na polokošeliach čo máme sa už niektoré nápisy odlupujú.
  Karol. K.

 7. Milan Brida napísal:

  Mam zaujem o dve polokosele, 1ks velkost M a 1ks velkost S. Dakujem Milan

 8. Pavel Holly napísal:

  Objednávam pre Paľa Martinkoviča jednu polokošelu s dlhým rukávom veľkosti XL.

 9. Allan Bánik napísal:

  Váženi Falangisti,
  poprosím Vás, ***NOVÉ*** žiadosti o polokošele mi posielajte aj na email: allan.banik@albaco.sk
  Môžete aj tu na stránke KK, ale poprosím aj na môj e-mail. V priebehu februára budem evidovať záujemcov a celkové počty. Ak nás bude dosť, v marci by som to objednal, ak si odsúhlasíme cenu. Dal som urobiť cenovú ponuku vo firme AGAMA (zatiaľ som u nich objednával a bol som spokojný). Mali by mi poslať typ a farebné možnosti polokošiel v odtieni červená, s vyšívaným logom FALANGE (biele písmo) BRATISLAVA (čierne písmo). Nápis na prednej strane polokošele na “srdci” celková šírka loga 10cm, výška 2,3cm. Zistím možnosti s krátkym aj s dlhým rukávom.
  Zatiaľ evidujem k 30.1.2014 polokošele pre: P.Hollý, M.Brida, P.Martinkovič, A.Bánik. Nemusíte mi to potvrdzovať do e-mailu, platí len pre ďalších.
  Ďakujem. B.allan

 10. Allan Bánik napísal:

  Vážení Falangisti,
  poslal som každému členovi na e-mail informáciu o pripravovaných polokošeliach. Do dnešného dňa je celkom 16 ks polokošiel (Hollý, Štadler Jaro, Brida, Martinkovič, Kulhavý, Kovářová, Polačko, Bánik). Ideálne by bolo, aby sme naplnili limitné množstvo 25 ks (potom sa zmestime do 14 Eur za krátky rukáv).
  15.03.2014 odovzdám výrobcovi rozpis podľa veľkostí. Objednám len polokošele, na ktoré mi príde záloha. Tento dátum je limitný, aby sa to stihlo do odchodu do Chorvátska. Doobjednanie aj neskôr je možné, ale zase aspon limitné množstvo. B.allan

 11. Pavel Holly napísal:

  Dnes vo štvrtok 6.3.2014 som bol na zväze zobrať licencie. Potrebujem spraviť fotografie, nalepiť ich a zataviť licencie. Zároveň chcem požidať Peťa Rihaya o štartovné čísla, ale ešte nemám od všetkých stanovisko, či chcú rovnaké číslo ako mali minulý rok.
  Potom to dokončím.
  S pozdravom, Nijdam

 12. Pavel Holly napísal:

  Dnes som uhradil zálohu 3×14 € za tri pološele na účet Allana v Sberbank č. 3050083303/3100.

 13. Pavel Holly napísal:

  Petra Rihaya som požiadal o 23 štartovných čísiel do Slovenského pohára Masters po zaplatení členského 23×20 €

 14. Allan Bánik napísal:

  V piatok 14.3.2014 uzatváram objednávku na polokošele. Ak má ešte niekto záujem prihláste sa. Objednám len polokošele, na ktoré príde zálohová platba. Zatiaľ je objednaných 20 ks, záloha zaplatená za 13 ks. Žial, asi nie je záujem, alebo členovia nečítajú e-maily. Nie je v mojich silách každému osobne telefonovať. Evidujem týchto záujemcov: Hollý, Štadler J., Štadler R., Brida, Martinkovič, Bánik, Kulhavý, Kovářová, Polačko, Ľach, z ktorých od niektorých ešte nemám zálohu.
  B.allan

 15. Pavel Holly napísal:

  Allan ma informoval, že polokošele už má doma. S dlhými rukávmi stojí 16 €, preto treba pri prevzagtí doplatiť 2 €. Polokošele berie ne sústredenie v Chorvátsku.
  S pozdravom, Nijdam

 16. Pavel Holly napísal:

  Vo štvrtok 20.3.2014 som požiadal o ďalšie 3 licencie. Krajčík, Roller a Bezúch. Následne požiadam o štartovné čísla s poistkou v Uniqe. S pozdravom, Nijdam

 17. Pavel Holly napísal:

  Informácia pre členov CK FALANGE: Licencie a štartovné čísla mám u seba a prinesiem ich na kritérium do Komjatíc, ktoré sa bude konať štvrtok 1. mája t.r.
  Pre tých čo to nepoznajú, je to mestský okruh dlhý 2200 metrov so štyrmi zákrutami s dvomi dlhými rovinkami cca 700 m.
  Je tam výborná atmosféra, podáva sa aj občerstvenie. Propozície sú na stránke http://www.cyklistikaszc.sk; a čoskoro budú aj na tejto stránke.

 18. Pavel Holly napísal:

  Vážení Falangáči,

  prajem Vám všetkým šťastné a veselé sviatky a v roku 2015 len samé dobré udalosti, šťastie, pevné zdravie a dostatok zdrojov na Vaše najtajnejšie plány.

  Podľa záverov výročnej schôdze CK FALANGE je p. Roman Štadler starší iniciátorom objednávky nového cyklistického oblečenia. Červený dizajn by mal byť zachovalý. Za seba by som si objednal windstoperovú vestu bez rukávov na prechodné obdobie a 3/4 návleky na nohy aj na pretekanie v chladnejšom počasí.
  Ostatné mám v hojnom počte tzn. niekoľko dresov s krátkym rukávom od Sportfulu aj druhého výrobcu Milaniho. Nohavice tiež od oboch výrobcov, nepremokavú vestu ako aj dres s dlhými rukávmi. Jedným zo super výrobkov je windstoperová bunda. Okem toho mám aj návleky na ruky aj nohy, rukavičky a návleky na tretry.
  Ak má niekto nejaký nápad, von s ním.

  S pozdravom, Nijdam

 19. Pavel Holly napísal:

  Roman Štadler starší nedostal zatial od nikoho podnet-objednávku na klubové cyklistické oblečenie.
  Ja sám navrhujem urobiť prieskum na objednávku:

  1. VESTY /bez rukávov/ z hrubšieho materiálu napr. windstoperu.
  2. NÁVLEKY NA NOHY 3/4 červené.

  Záujemci píšte. Ak má niekto aj iné návrhy ohláste sa v tejto diskusii. Predpokladám, že objednávka u výrobcu by mala byť väčšia, asi minimálne 5 kusov.

 20. Karel napísal:

  Ďakujem Nijdamovi za aktivitu ohľadne klubového oblečenia. Bolo by dobré zverejniť aj dodávateľa, aby sme vedeli do čoho ideme.

 21. Roman Štadler napísal:

  Vážení Falangáči,

  ktorí máte záujem o nové klubové dresy,posielajte svoju objednávku na e-mail roman.stadler.st@gmail.com.Ak bude dostatočný počet záujemcov,potom budeme môcť osloviť niektorého z dodávateľov.Ja by som navrhoval červené dresy,ktoré boli vyrobené a dodané skoro so všetkými doplnkami/rukavičky,vrchný dres s nohavicami,návleky a pod/v predposlednej dodanej kolekcii dresov.Je to môj názor,pretože tieto dresy boli myslím vyrobené v požadovanej kvalite,ale je to len môj názor a je na vás,ktoré vyberiete.

  S pozdravom Roman Štadler

 22. Pavel Holly napísal:

  Doposiaľ nám aktuálne klubové oblečenie v červeno-čiernom vyhotovení vyrobila talianska firma MILANI, a úplne poslednú kolekciu talianska firma SPORTFUL.
  V prvom prípade to boli dresy s krátkym a dlhými rukávom, nohavice, návleky na ruky a nohy, rukavičky, návleky na tretry, nepremokavú vestu a zimnú windstoperovú bundu. V druhom prípade to bol dres s krátkym rukávom a nohavice. Cenovo boli obaja výrobcovia zhruba na rovnakej úrovni.
  Je mi ťažko hovoriť o výrobcovi novej zákazky. Napred musíme vedieť o záujme o konkrétny tovar, potom oslovím oboch výrobcov s kalkuláciou ceny. Obaja totiž už majú náš grafický návrh. Predpokladám, že obaja budú požadovať minimálne množstvá asi na úrovni 5 kusov. Pamätám si napríklad, že u rukavičiek to bolo až 25 kusov.
  Sám navrhujem teplú vestu /bez rukávov/ napr. z windstoperového materiálu/. Bundu s rukávmi nám urobil MILANI za 98 EUR. Pri veste počítam s cenou cca 50-60 EUR. Davorin má v ponuke jednofarebné vesty SANTINI v cene 33 EUR. Nepoznám ale kvalitu materiálu, lebo má tam aj vestu za 99 EUR.
  Taktiež navrhujem červeno 3/4 návleky na nohy. Dlhé nás stáli 22 EUR.
  Toľko na úvod diskusie k tomuto problému.
  S pozdravom, Nijdam

 23. Pavel Holly napísal:

  Pozdravujem FALANGAČOV,

  už máme hotových 24 pretekárskych licencií, a tiež štartovné čísla. Podobne ako minulý rok sú textilné.

  Dávam si robiť aj malé plastové číslo na rám, kvôli lepšej identifikácii rozhodcami. Ak máte záujem dajte vedieť, ešte niekoľko dní počkám na prípadných záujemcov.

  Teraz riešime predaj čipov elektronickej časomiery do osobného vlastníctva.

  Vzhľadom k tomu, že sa blíži začiatok sezóny, mali by sme úrýchliť zoznam záujemcov o klubové oblečenie. Navrhujem za dodávateľa talianskeho MR sport, kde majú naše matrice a sú schopní dodať aj menšíe série. Informujte sa aj navzájom kamaráti, aby sme to vedeli uzavrieť. Ja oslovím aj nových členov so záujmom.

  V druhej polovici marca ideme na krátke sústredenie do maďarského Hevízu a potom od 10. apríla do chorvátskeho Tribunju.

  Prajem Vám šťastné jarné kilometre, Nijdam

 24. Pavel Holly napísal:

  Pozdravujem všetkých Falangačov,

  sezóna je pred dvermi a zahajujeme ju v piatok na 1. mája v Komajticiach na kritériu. Všetkým prajem pekné počasie a úspešné vykročenie do sezóny. Úspešný vstup už majú za sebou Stanley Šišlák a Ady Chvalný s nádhernými výsledkami na náročnom prievidzkom maratóne.

  Tí, ktorý ešte nemáte čísla a licencie, obráťte sa na Miša Matýšeka, ktorý Vám ich odovzdá. Ja prinesiem zo sebou do Komjatíc čipy pre Vás.

  Predpoveď počasia je zatiaľ čím ďalej priaznivejšia a ukazuje sa že nakoniec ani vôbec nebude pršať.

  V nedeľu cestuje do Talianska Rollo, s najväčšou pravdepodobnosťou prinesie nové dresy. Uvidíme to potom v utorok podvečer.

  Šťastné zahájenie sezóny praje Nijdam

 25. Pavel Holly napísal:

  Zdravím Falangáčov,

  taký úvod sezóny sme si ani nemohli lepší predstaviť. Na 1. kole MERIDA ROAD CUPu na kritériu v Komjaticiach bola z nášho klubu pomerne slušná účasť. Zúčastnili sa ho: Jožko Daško, Rudi Ľach, Ivan Václavík, Palo Hollý, Karel Kulhavý, Štajro, Roman Štadler, Marcelka Vašková, Stanley Šišlák, Mišo Matýšek, Vlado Polačko, Ady Chvalný,
  Všetci príkladne bojovali a odrazilo sa to na viacerých stupňoch víťazov. Najväčšie prekvapenie pre mňa bol Mišo Matýšek, ktorý sa pohyboval v peletóne už ako mazák a záverečným špurtom celú druhú skupinu nechal za sebou. Stanley je od úvodu sezóny správne nabudený a celý závod odjazdil aktívne na úplnej špici. Obdiv zaslúži aj Marcelka s odvahou postaviť sa na štart s minimom najazdených kilometrov.
  Tešiť nás mohlo aj pekné počasie a fakt, že nikto z našich nemal pád.
  Bohužiaľ nedošlo ešte k využitiu elektronickej časomiery. Dôvodom bola najmä na meste zostavovaná štartovná listina. Prevážna väčšina masters si kupovala štartovné číslo až na mieste v Komjaticiach. Za takej situácie by sme registrovať čipy nezvládli.
  Prajem podobne úspešný výjazd aj na východ Slovenska do Prešova a Sabinova.

  S pozdravom, Nijdam

 26. Pavel Holly napísal:

  Prvý máj bol pre náš klub veľmi úspešný aj pre naše “druhé” mužstvo. Milan Brída, Gusto Škopek a Peťo Procházka dominovali na pretekoch Račianska časovka do vrchu. Suverenne vyhral Milan v kategórii nad 50 rokov, Gusto bol druhý a Peťovi tesne ušlo pódiim.
  Na štarte bolo hodne štartujúcich, viac ako 170.
  Výborný štart, dúfam, že aj ostatní sa čoskoro zapoja, minimálne na časovke v Čunove v sobotu 23. mája.
  S pozdravom, Nijdam

 27. admin napísal:

  Rasťo Palkovič napísal:
  Gratulujem všetkým, ktorí vydreli toto víťazstvo, obdivoval som Romana Štadlera, ktorý sa driapal do kopca ako buldok aj Ivana Václavíka, ktorý na klzkom povrchu spadol, pozviechal sa a srdnate išiel do cieľa a samozrejme všetkých, ktorí aj cez daždivé počasie neváhali prísť, víťazstvo bolo len o 130 bodov. Škoda, že sme sa museli poponáhľať, stihli sme byť o 17 v Bratislave. R.P.

 28. Rasťo napísal:

  DLHO TU NIKTO NEPÍSAL, tak skúsim.Čakal som doteraz aby som vedel čo bude so mnou. Kvôli cyklistike a bodom,ktoré som rád pre klub získal ohliadnuc na vlastné ambície som absolvoval až po sezóne pred o hodinami peráciu,o ktorej som sa s niektorými bavil a bola zložitejšia, ako mi Dušan KRKOšKA vysvetľoval. Teraz podľa lekára 6 týždňová absencia bez bicykla a potom znova príprava na budúcu sezónu. Pri hodnotení som si spomenul na Tomáša Šrámka, ktorý zbieral body za umiestnenia, ktoré sa nám nikdy nepáčili….Mňa len teší, že som sa vrátil k Vám a mojich cca 300 bodov, keby som bol u trávových by boli rozhodujúce. Cez to všetko až na výnimky som sa s nimi vždy rád stretol a pokecal o cyklistike, ktorú som začal robiť ako amatér tak isto ako T.Ś..Musim to odkliknúť,lebo po minútach by som to tam nedal

 29. Adrian napísal:

  Ahoj Rasťo. Prajem skoré uzdravenie a bezproblémový návrat do tréningového režimu.

 30. Pavel Holly napísal:

  Vážení Falangáči,

  pred našou schôdzou Vás chcem informovať o zásobách klubového oblečenia, ktoré máme na sklade:
  5x windstoperova bunda za 100 € /veľkosti 2x M, 2x L, 1x XL/
  1x klubové čapáky XL za 65 €,
  3x dres krátky rukáv za 48 € /1x M, 1x L, 1x XL/
  5x nohavice za 52 € /5x L/
  1x dres dlhý rukáv XL za 50 €
  2x šusťáková vesta bez rukávov za 39 €, vekosti M
  3x návleky na ruky červené za 21 € /L, XL, XXL/
  4x návleky na nohy za 23,50 € 2x L čierne, 1x XL čierne, 1x XXL červené/
  3x návleky na tretry zateplené červené s nápismi za 42 € /3x M/
  2x ponožky 26-27
  8x ponožky 28-29
  4x ponožky 30-31 za 1,80 €.

  Záujemci kontaktujte ma na mobile 0905 421 152, maile paliholly@gmail.com,
  S pozdravom, Nijdam

 31. Pavel Holly napísal:

  Jaro Štadler z Falange dosiahol vynikajúci úspech na Európskych hrách veteránov /European Masters Games/ v Lyone, kde sa vo svojej vekovej kategórii nad 60 rokov umiesstnil na vynikajúcom treťom mieste.
  Podobne úspešne si počínal aj Peťo Ftorek zo Žiliny, ktorý sa vo svojej kategórii nad 65 rokov umiestnil na druhom mieste.

  Veľká gratulácia.

 32. Pavel Holly napísal:

  Vážení Falangáči,

  na našu schôdzu v klubovni U starého bicykla v Devínskom Jazere sa môžete pohodlne dostať aj vlakom z Bratislavy s odchodom o 10,35 č. vlaku 2012, alebo o 12,35 č. 2016.
  Spiatočný ide o 17,21 hod. č. 20131. Stanica v devínskom jazere je od klubovne vzdialená cca 100 m.
  O bbufete klubovni U starého bicykla je bližšie link na tejto stránke vľavo hore.

  Oznámte mi s predstihom, čo budete konzumovať: rebierka, koleno, klobásu, alebo iné.

  S pozdravom, Nijdam

 33. Pavel Holly napísal:

  Pozdravujem Falangáčov pred valným zhromaždením.

  Pred našim stretnutím v sobotu 14.11. 2015 U starého bicykla ide Tonko Roller do Talianska a prinesie doobjednávku oblečenia /konkrétne dres, nohavice, teplé vesty a časovkárske návleky na tretry/. Niektorí čakajú aj na nové bicykle, tak sa môžu tešiť.

  S pozdravom, Nijdam

 34. Pavel Holly napísal:

  Vážení Falangáči,

  na stránke http://www.cycling-info.sk vyšiel článok o Karolovi Pátekovi, funkcionárovi CK Falange. Na adrese http://www.cycling-info.sk/magazin-cycling-info-sk-clanky/2736-osobnosti-nasej-historie-karol-patek-cely-zivot-spaety-s-cyklistikou; sa dozviete viac o tejto osobnosti československej cyklistiky.

  S pozdravom, Nijdam

 35. Pavel Holly napísal:

  Vážení Falangáči,

  v týchto dňoch oslavuje okrúhle jubileum 70. rokov náš kolega, zakladajúci člen Cyklistického klubu FALANGE Bratislava, PAVEL MARTINKOVIČ.

  Prajeme mu pevné zdravie, neutíchajúci zaujem o cyklistiku, veľa šťastných kilometrov bez defektu a veselé chvíľe v našom kruhu.

 36. Pavel Holly napísal:

  Vážení Falangáči,

  touto cestou chcem poďakovať všetkým členom CK FALANGE Bratislava, ktorí sa zúčastnili riadneho valného zhromaždenia v sobotu 14. novembra v našej klubovni U starého bicykla v Devínskom jazere. Mnohý precestovali aj viac ako polovicu Slovenska aby sa mohli zúčastniť.

  Dvadsať dva členov a ďalší hostia v príjemnej atmosfére bilancovali úspešný rok 2015, v ktorom sme sa vrátili na čelo najlepších klubov masters na Slovensku. Pri pohostení sme si vypočuli hodnotenie činnosti od nášho predsedu Vlada Polačka, schválili hospodárenie spoločnosti predloženého Palom Hollým, bilancovanie každého člena v Slovenskom pohári masters od Adyho Chvalného a aktuality Karola Kulhavého z vedenia masters a plánoch na rok 2016.

  V diskusii väčšina prítomných podporila nové technické opatrenia súťaženia v roku 2016, schválila podporu 20 € na zakúpenie čipu elektronickej časomiery a dotáciu 33 centov na sezónu 2016 za naposledy vyjazdené body. Prítomní členovia podporili organizovanie pretekov aj v roku 2016.

  S odhodlaním dosiahnutia ešte lepších osobných výsledkov sme sa po šiestich hodinách družnej atmosféry rozišli do svojich domovov.

 37. Allan Bánik napísal:

  Vážený administrátor, Vážení Falangáči a priaznivci,
  všetkým Vám prajem príjemné prežitie Vianočných sviatkov, veľa darčekov na inováciu Vašich tátošov, pohodu a zdravie do Nového roka a tisíce kilometrov bez nehôd a kolízii. B.allan

 38. admin napísal:

  Kópia z článku Chorvátsko 2016.

  Cyklistický klub FALANGE Bratislava blahoželá svojmu predsedovi Ing.Vladimírovi POLAČKOVI k jeho životnému jubileu. Prajeme mu pevné zdravie, veľa šťastia, pohody a úspechov a samozrejme veľa kilometrov bez nehody.

  S príchodom Nového roku Vladko oslávil dovŕšenie 50 rokov a tým aj preradenie do novej vekovej kategórie Masters C. Posilnil tým našu luxusnú kategóriu, kde máme viacero želiezok v ohni.

  Nech sa Ti darí a užívaj si života medzi najlepšími kamarátmi.

  Ďakujem Nijdamovi a pripájam sa v mojom mene a mene všetkých návštevníkov stránky.

  Karel

 39. Pavel Holly napísal:

  V pondelok 8. februára sme sa v bratislavskom krematóriu rozlúčili s našim priateľom Stankom Vykydalom, majiteľom bufetu U starého bicykla.

  Bývalý cyklista nás v našej klubovni často privítal teplými pagáčikmi po uzimenom tréningu, kde sme našli priateľské prostredie a možnosť podebatovať si.

  Tu sa odohrávali všetky podstatné udalosti nášho cyklistického klubu, takže história bufetu a nášho klubu beželi súbežne.

  Preto Stanko zostávaš v našich spomienkach, Tvoji pokračovatelia budú určite prívetíví ako si bol Ty.

  Česť Tvojej pamiatke!!

 40. Pavel Holly napísal:

  Vážení falangáči,

  dotatočne Vás informujem, že licencie sa v roku 2016 vybavujú odlišne ako v minulosti. Žiadosť o vydanie licencie podpisujú samotní pretekári a fotografie sa dodávajú v elektronickej podobe.

  Ja čo môžem urobiť, že ťiadosti vyplním, zašlem na zväz poplatky za licencie a fotografie v pdf. formáte. Podpísať to už neviem a tiež sa musíte dohodnúť aj na doručení žiadosti na zväz.

  Žiadosti podpisuje predseda Vlado Polačko, alebo ja ako tajomník a zároveň to aj opečiatkujem.

  Na zväze máme už viacero žiadostí, ale zatial zhotovenie zatavených licencií viazne. Ale je dosť času do žačiatku sezóny. Ak je nejaký problém komunikujem priamo s p. Mgr. Bakičovou na zväze.

  S pozdravom, Nijdam

 41. Pavel Holly napísal:

  Našim členom a priateľom tlmočím pozdrav od našej členky Marcelky Vaškovej, v minulosti Kovářovej.

  Marcelka je už viac ako mesiac prešťastná mamička a so svojim dieťatkom sú poriadku. Blahoželáme jej a prajeme pevné zdravie, veľa radosti a lásky celej rodine.

  Spomínala, že už to s ňou lomcuje a uvažuje postupne sadnúť aj na bicykel.

 42. Pavel Holly napísal:

  Zdravím Vás vážení Falangáči pred pretekmi v Kláštore a silným jesenným programom.

  V prvom rade po Kláštore pokračujeme časovkou v Jatove, sper Halíčom, časovkou trojčlenných družstiev v Perneku a na druhý deň pretekmi s cieľom mna Babe. Upozorňujem, že časovka trojčlenných družstiev bude v Perneku, lebo správca ciest nám nedal súhlas na Zohor, kde sa opravuje cesta.

  Ďalej Vás chcem upozorniť na sklad materiálu:
  windstoperove bundy veľkosť M 3 kusy, L dva kusy, XL jedna, po 100 €,
  dres KR veľkosť M jeden, L jeden, po 48 €,
  dres DR veľkosť XL za 50 €,
  krátke nohavice veľkosť L 3 kusy za 52 €,
  nepremokavá vesta M za 39 €,
  vesta windstoper teplá veľkosť M a L po 82 €,
  návleky na nohy L dva kusy, XL, XXL, po 23,50 €,
  návleky na ruky L, XL a XXL, po 21 €.

  Záujemci o iné veľkosti nahláste a dáme ich vyrobiť. Kontak Nijdam 0905 421 152

Napíšte komentár