Karel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel Kulhavý

Karel Kulhavý
Najkrajší pohľad na svet je zo sedla bicykla

MRC 2016, SP MASTERS, dokumenty. UKONČENÉ

===> 13.9.2016

Vzhľadom na pretrvávajúce nezhody dvojice CPV SZC a CPV OZ som ukončil umiestňovanie informácií týchto subjektov na mojej stránke.

===> 3.6.2016

Spravodaj SZC, máj 2016

===> 13.4.2016

Vážení priatelia, SZC v zastúpení Laca Longauera – odvolaného z funkcie predsedu odmieta zverejňovať naše dokumenty na stránke SZC. Dávam vám do pozornosti informácie a nové, prípadne prepracované dokumenty, ktoré si môžete prečítať, prípadne stiahnuť na odkazoch:

OZNAM

Informácia

Súťažná smernica

Kalendár a výsledky nájdete v prehľadnej forme s ďalšími informáciami na www.ecyklistika.sk

===> 5.2.2016

Odpoveď pre Milana Tupého, ale aj pre cyklistov MASTERS a všetkých čo chodíte na moju stránku.

Ahoj Milan, určite si zbadal že nie je všetko v poriadku. Na kalendári sa stále pracuje, ale dostalo sa tam toľko pretekov čo nepatria do pohára /MRC/ že v tom strácame prehľad. To isté je aj s našimi pravidlami pre pretekárov a organizátorov. /Súťažná smernica/. Vzhľadom na to, že stránka kde sme začali s Bartolomejom dávať v roku 2015 výsledky pretekov a priebežné poradie je súkromná Bartolomeja, vytvorila sa a zakúpila nová doména http://ecyklistika.sk/ .

Na tejto stránke nájdete výsledky, kalendár, kluby a ich pretekárov …

Na stránku je potrebné jednoduchým spôsobom sa zaregistrovať /zadať svoj mail a heslo/ a vstúpiť do privátnej zóny. Následne sa už mailom a heslom budete na stránku prihlasovať. Stránka je stále ešte v pracovnej verzii. Ak budete mať s niečim problém, prípadne nájdete nedostatky, môžete to napísať do komentárov na tejto stránke.

Je tam aj kalendár iba pretekov MASTERS bez ostatných pretekov, tak ako je na stránke SZC. Klikom na zaškrtávacie okienko na pravej strane hore si môžete dať zobraziť aj iné preteky.

Prikladám vám aj súťažnú smernicu, ktorá bola upravená a schválená VV CPV v B. Bystrici 24.1.2016 a je naším jediným platným dokumentom.

Organizačná smernica a Súťažný poriadok

===> 26.10.2015

Výkonný výbor CPV s vašou spoluprácou započal zostavovať kalendár pretekov na sezónu 2016.

Pracovná verzia zostavená 26.10.2015

Tu nájdete pracovnú verziu kalendára Slovenského pohára Masters – MERIDA ROAD CUP 2016

Komentáre ku článku “MRC 2016, SP MASTERS, dokumenty. UKONČENÉ” »

 1. Milan Tupý napísal:

  Keď tak pozerám na pracovný kalendár na rok 2016 len musím nesúhlasne krútiť hlavou. Je to kalendár pretekov Masters na rok 2016 a je tam viac všelijakých iných pretekov, len nie Masters. Hovorím za seba: kto chce chodiť na iné preteky nech si chodí, ale nesúhlasím aby sme sa až tak prispôsobovali iným pretekom. Ak si dobre spomínam, tak sme sa uzniesli len na niektorých pretekoch nie až na tolkých, koľko je v kalendári. Masters je, myslím si pre všetkých a kalendár sa asi prispôsobuje jednému pretekárovi. To nie je dobrý trend. Výsledkom je, že je tam (dúfam že len zatiaľ 13 pretekov.

 2. Pavel Holly napísal:

  Važení Masters pretekári,
  vo Vašich stanoviskách pociťujem nedostatok informácií o situácii vo vedení masters, príprave sezóny a kalendára masters, atď. Situácia ešte stále nie je ukľudnená, ale pokúsim sa vysvetliť pekne po poriadku.
  Na valnom zhromaždení v Banskej Bystrici bolo zvolené nové vedenie. Pracovali na príprave novej sezóny. Zaužívanú súťažno-organizačnú smernicu na rok 2016 schválili v decembri m.r. Predseda dal zverejniť na oficiálnej stránke SZC len skrátenú dvojstránkovú verziu. Ostatní členovia vedenia márne protestovali.
  Podľa reglementu UCI je SZC povinné poistiť všetkých členov. Preto v decembri Výkonný výbor SZC schválil úrazové poistenie v poisťovni Allianz, ktoré ale nepoisťovalo všetkých pretekárov. Bolo teda diskriminačné. Naviac poistné podmienky boli horšie ako naše v UNIQE. Po vlne kritiky sa v novom roku stiahla táto poistka a pripravuje sa nová v spolupráci s poisťovacím sprostredkovateľom Finančné služby, ktorý ju zasponzoruje v roku 2016.
  Predseda ŠTK preložil pravidlá UCI do slovenčiny a pripravil aj podľa toho nové pravidlá SZC. Jedna časť sa týka aj masters, do ktorej bola prevzatá skoro celá súťažno-organizačná smernica. Pravidlá ale ukladajú povinnosť všetkých organizátorov pretekov byť členom SZC. Takáto informácia bez konzultácie vo vedení bola zverejnená na stránke SZC, čo zneistilo viacerých organizátorov v masters.
  No a posledný “problém” je právny status nášho odvetvia. My ako veteráni – masters sme samostatné odvetvie zväzu, ale zároveň si ponechávame aj právnu subjektivitu ako občianske združenie. Je to od začiatku poistenia v UNIQE, lebo inakšie by nás nepoistili, nemohli mať samostatný účet v banke, nemohli mať samostatne sponzorské zmluvy, atď. Pre mňa je nepochopitelný postoj Laciho Longauera, ktorý neuznáva občianske združenie, necíti sa byť jeho zástupcom a považuje ho za niečo cudzie. Pritom ho toto občianske združenie zvolilo do správnej rady, a tiež za nášho zástupcu vo Výkonnom výbore SZC.
  Podľa môjho názoru napred vzniklo občianske združenie aby sme sa združili, mohli poistiť a celkovo fungovať. Neskôr nás takto prijali za samostatné odvetvie do SZC, takže sme odvetvie a zároveň si udržujeme občianske združenie z vyššie uvedených dôvodov.
  Ako to vyzerá vo vedení masters po odvolaní Laciho z funckie predsedu by mali informovať členovia správnej rady.
  Nakoniec vyjadrujem presvedčenie, že všetko sa vyrieši, treba zachovať korektnú úroveň výmeny názorov a hlavne ťah na prípravu sezóny. Ako Peťo Rihay tak aj ja sme pripravení pomôcť.
  Držím palce, Palo Hollý

 3. Milan napísal:

  Chlapi, dejú sa tu veci a my v podstate nič nevieme.

 4. admin napísal:

  Milan, máš pravdu. Je to blbé povedať, ale ani mi nevieme všetko. Laco si začal jednať na vlastnú päsť, zverejňuje dokumenty, ktoré sme ako správna rada neprejednali. Vyzerá to tak že nás chce likvidovať v tej podobe ako sme boli doposiaľ. Už sme Laca z pozície predsedu nášho združenia odvolali. Neakceptuje to je jeho správanie je stále proti nášmu združeniu. Dnes bolo na SZC jednanie. Výsledky zatiaľ nemám.

 5. Adrian napísal:

  Nechápem ako sa v dnešnej dobo môže niečo takéto diať. :( To kde sme v stredoveku!

 6. milan napísal:

  Len na okraj: v kalendári je viac maratónov a kdeakých pohárov ako vlastných pretekov Merida Cup. je to na zamyslenie. myslím si, že nikto nemá vyárendované miesto predsedu na celý život. Každý je odvolatelný.

 7. Stanislav Klimeš napísal:

  Vážení priatelia cyklistiky resp. pretekári SP MRC. Vzhľadom k tomu že SZC nás pretekárov a členov SZC – CPV (MASTERS) aj z pričinením už bývalého predsedu SZC – CPV, prestal v rozpore z vlastnými stanovami SZC považovať za partnerov a predstaviteľov odvetvia CPV a neumožňuje nám publikovať oznamy na stránke SZC, sme nútený informácie a oznamy vrátanie kalendára zverejňovať na stránke ecyklistika.sk a na stránke Karola Kulhavého. Jediným pravdivým oznamom je oznam ohľadne štartových čísiel. SZC vytvára akési nové odvetvie na ktorého čele je Laco Longauer. Za toto odvetvie publikuje články Laco. My s týmto odvetvím ale nemáme nič spoločné.
  Dňa 13.4.2016 som zaslal list prezidentovi SZC, kde som prezentoval naše stanovisko a požiadal som ho o stretnutie. Treba vydržať.

 8. Milan napísal:

  Na tej ecyklistike nie je ani jeden výsledok 2016. Alebo zle pozerám?

 9. admin napísal:

  Ahoj Milan,
  výsledky z 2. a 3. kola som na vyžiadanie dostal pred pár minútami. Je aktuálne 9 hodín. Do stránky http://www.ecyklistika.sk so musia importovať z výsledkov spracovaných v exceli. Po importe sa automaticky pridelia body a spraví priebežné poradie. Tu je to OK. Výsledky z 1. kola sme napriek urgenciam v tomto formáte stále nedostali.
  KK

Napíšte komentár