Karel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel Kulhavý

Karel Kulhavý
Najkrajší pohľad na svet je zo sedla bicykla

Majstrovstvá Slovenska MASTERS 2015 v cestnej cyklistike.

Dňa 12.7.2015 /nedeľa/ sa uskutočnia Majstrovstvá Slovenskej republiky MASTERS pre rok 2015. Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Poprad Ing. Jozefa Švagerka. Organizátorom podujatia je cyklistický klub FALANGE v spolupráci s mestom Poprad.

===> 13.7.2015

Fotky z majstrovstiev Slovenskej republiky v cestnej cyklistike MASTERS 2015

Článok od Laca Longauera pre stránku SZC.

===> 12.7.2015

Všetkým čo sa zúčastnili ďakujem za účasť. Moja výhra je že sa nikomu nič nestalo a väčšina pretekárov a sprievodu bola spokojná, k čomu prispelo aj prostredie v našom meste a okolí. Osobitne ďakujem primátorovi mesta Poprad Ing. Jozefovi Švagerkovi za účasť na otvorení pretekov a vyhlásení výsledkov. Na úspešnom priebehu pretekov sa podieľal tím organizátorov, mestská polícia Poprad, členovia Okresného úradu policajného zboru Poprad. Ďakujem našim sponzorom a pracovníkom ARÉNY mesta Poprad za príjemné prostredie pre pretekárov a ich sprievod.

Ing. Karel Kulhavý – tajomník organizačného výboru Majstrovstiev Slovenskej republiky MASTERS pre rok 20125

Nestihol som aj fotiť, fotky z pretekov postupne umiestnim na stránku, prípadne foto galérie. Idem oddychovať.

________________________________________________________________

Propozície k pretekom nájdete na tejto stránke.

Pre pretekárov SP-MASTERS so zakúpeným št. číslom:

Registrácia Majstrovstvá-SR Masters a 11. kolo Sl. pohára Masters.

Pre pretekárov bez zakúpeného št. čísla:

Registrácia verejné preteky Poprad 2015.

Ako vyzerá trať pretekov:

Možností ubytovania v Poprade a okolí je veľmi veľa. Ubytovať sa môžete napríklad:

Penzión Plesnivec v Poprade

Penzión Veverica v Novej Lesnej

Penzión Atrium v Poprade

Cyklistická rekreačná chalupaŽákovce

Ide o to, kto má aké požiadavky a priority .

Komentáre ku článku “Majstrovstvá Slovenska MASTERS 2015 v cestnej cyklistike.” »

1. Rasťo napísal:

Nemáte skúsenosti s ubytovaním krby som došiel vlakom?

2. admin napísal:

Ahoj Rasťo, možností je veľa, niečo som uviedol do článku.

3. Rasťo napísal:

Objednal som si ubytovanie na limbask cca 200m od štartu.Pocestujem vlakom s príchodom do PP 16:30 alebo 18: 30 do PP 11.7.2015
    Rasťo P.

4. Rasťo Palkovič napísal:

Falangisti, ako tam idete? S Ubytovaním alebo skoro ráno autom?
    P.S. Tréningy sú stále o víkendoch o 7:30 zo Stupavy?
    Rasťo

5. Vlado napísal:

Bolo by dobre, keby v dokumente Propozície bola pre registráciu uvedená priamo linka: https://www.kulhavy-karel.eu/?p=1673. Chvíľu mi to trvalo, kým som sa tam prebojoval.

6. admin napísal:

Ďakujem za pripomienku, je to ale trocha problém, propozície sú vydané veľmi skoro vzhľadom na ich schválenie a registráciu spúšťam až po ukončení predchádzajúcich pretekov. Dal som ešte odkaz na formulár registrácie do článku “MERIDA ROAD CUP 2015, SP MASTERS, dokumenty.”, kde dávam registrácie, ak sa používa časomiera.
    Karol

7. Pavel Holly napísal:

Vážení Falangáči a ostatní,

chcem sa podeliť o dojmy z Majstrovstiev Slovenska v cestnej cyklistike v Poprade.
    Organizácia preteku, organizačné zabezpečenie, sprievodné vozidlá, polícia, občerstvenie, ako už tradične na najvyššej úrovni. Aj spoločenská úroveň s prítomnosťou primátora len zvýrazňovala vážnosť podujatia a zanietenie s ktorou Karol pracoval na príprave.
    Karol ešte raz veľká vďaka.
    Elektronická časomiera nekompromisne presne zmerala poradie a ukázala aj na podvody s menším počtom kôl. Chybičkou krásy možno bolo pri veľkom počte pelotónov na trati miešanie kategórií, čím utrpela športová stránka. Ukázalo sa, že v niektorých prípadoch aj tí najlepší podľahli pokušeniu využiť závetrie pretekárov z inej kategórie. Tu už nepomôže spoliehať sa na morálnu vyspelosť, pretože nerešpektovali ani výzvy rozhodcu na oddelenie skupiny. V budúcnosti bude na to treba pamätať organizačne a vytvoriť väčšie časové odstupy.
    Otvorene musím povedať, že vystupovanie niektorých jednotlivcov je pre mňa veľké sklamanie. Hodnotím to tak, že víno pijú a vodu kážu. Nemám k tomu čo dodať.
    Výsledky FALANGE boli tiež za očakávaniami. Očakávané tituly v kategórii C a D, podiové umiestnenia v ďalších kategóriách sa nedostavili. Milan bol sklamaný s dotiahnutia svojho peletónu inou kategóriou, Štajrovi nevyšlo načasovanie formy a Rudo bol nakoniec rád, že mohol štartovať. Všetko zachraňoval Jožko v najstaršej kategórii na 3. mieste. Ďalšie miesta v popredí boli pre viacerých osobným úspechom. Boli však aj prípady s návodom ako stratiť starého kamaráta. Môže sa to stať, ak niekoho počkáš, ťaháš ho do cieľa a ten Ťa na páske skočí. Ale chyba je na oboch, lebo nekomunikovali.
    Toľko moje postrehy s ktorými som sa chcel podeliť. S pozdravom, Nijdam

8. Roman Štadler napísal:

Ahoj Falangáči a ostatní zainteresovaní,ktorí sa zúčasnili MS v cestnej cyklistike v Poprade, chcel by som sa aj ja vyjadriť k usporiadaniu MS.
    Organizácia bola perfektne zabezpečená.Aj keď som ostal ” visieť” už v prvom stúpaní a ďalej išiel sám, nemal som problém v samostatnom sole napredovať v preteku a prísť do cieľa,vďaka perfektne riadených križovatiek políciou a usporiadateľov ukazujúcich smer preteku.
    Aj keď som nebol adept na bedňu,som rád,že sa mi podarilo dôjsť do cieľa.Bola to naozaj vybraná trať hodná majstra! Som rád,že preteky MS sa obišli bez zranenia zúčastnených.

Karol, vďaka za perfektnú organizáciu a nepriamu prezentáciu CK Falange Bratislava.

S pozdravom Roman

9. Vlado napísal:

Ahoj Karle.
    ďakujeme za vydarené preteky.
    Prikladám zopár fotiek.

10. Rasťo napísal:

Cyklistika Masters má zvláštne pravidlá. Myslel som si, že každý z nás amatérov, čo sme sa na tento šport dali zo zdravotných problémov preteká pre radost, že sa stretne s kamarátmi a potom si to rozdá na férovku na trati. Bohužial nie je to tak, pokiaľ nie sú výsledky podľa predpokladov niektorých “profíkov”, okamžite začína proces sťažností každému, ktoré vyvrcholia protestmi. Pritom vie sa vôbec , ťo je dovolené a čo nie? U časovky je to jasné, v pravidlách je stanovené, že sa nesmú pretekári voziť za sebou. Skrátenie trate je však možné bez problémov a toleruje sa. Cestný pretek má pravidlo, že je zakázané špurtovať?

11. Milan napísal:

Po rozhovore s Karolom na Tarty tour, kde vyjadril “otrávenie” z názorov po Majstrovstvách mi prišlo vhodné tu napísať pár slov.
    Nechodím na pretek pre umiestnenie, mám rád tú možnosť sa povoziť v nevšednej intenzite, vyvetrať hlavu.
    Majstrák bol zorganizovaný profesionálne, na náročnej, spravodlivej trati, bol spoločensky docenený prítomnosťou richtára mesta, bol však dehonestovaný nízkou účasťou pretekárov, ich správaním na trati…
    Naozaj si vážim prácu ľudí, ktorí majstrák zorganizovali, mne sa u vás páčilo, prídem zas, ešte raz ďakujem.