Karel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel Kulhavý

Karel Kulhavý
Najkrajší pohľad na svet je zo sedla bicykla

MERIDA ROAD CUP 2015, Slovenský pohár MASTERS

===>>> 24.5.2015

Pernek 24.5.2015 Foto od Petra Kolárika na GOOGLE

Pernek 24.5.2015 Foto od Petra Kolárika na Rajče

===>>> 23.5.2015

Časovky v Čunove za dáždivého počasia v smutnej atmosfére. Výsledky.

Čunovo 23.5.2015 Foto od Petra Kolárika na GOOGLE

Čunovo 23.5.2015 Foto od Petra Kolárika na Rajče

===>>> 1.5.2015

Máme za sebou 1. kolo SP MASTERS, kritérium v Komjaticiach. Organizácia ako po minulé roky OK, jazdilo sa na uzatvorenom okruhu, čo prispelo k dobrému zabezpečeniu pretekárov. Počasie ako stvorené pre cyklistiku. Pod Tatrami máme stále chladno, tak nám počasie vyhovovalo. Časomiera sa nepoužila z rôznych dôvodov, aj keď som bol na meranie kritéria na 100% pripravený. Dnes sa mi podarilo od Laca Longauera zohnať výsledky, tak vám ich predkladám. Po skončení pretekov k dispozícii neboli, tak nebolo možné ani uplatniť prípadné protesty. Sú v nich nedostatky, ktoré určite niektorí budete reklamovať. Ja som napríklad jasne prešiel páskou pred Peťom Rihayom, ale vo výsledkoch je to opačne. Výsledky som dostal vo formáte xlsm, čo budete mať niektorí problém otvoriť. Jednotlivé kategórie som pre vás vyexportoval do formátu pdf čo určite otvoríte.

Všetky kategórie xlsm , ženy , juniori , muži B , masters A , masters B , masters C , masters D , masters E , masters F

Konečné oficiálne výsledky 1. kola nájdete v časti dokumenty.

A už tu máme aj fotky z Komjatíc od nášho dvorného fotografa – MASTERS

===>>> 10.2.2015

Vyskúšajte si online registráciu.

===>>> 2.2.2015 

Kalendár: Slovenský pohár MASTERS 2015

Napísal som pre vás článok, aký je môj pohľad na spracovanie výsledkov cyklistických pretekov a využitie časomiery. Článok vo formáte PDF si stiahnite TU:

===>>> 7.1.2015  Elektronické meranie, zakúpenie čipov.

Predkladám vám na diskusiu, kto by bol ochotný si do osobného vlastníctva zakúpiť “čip”, odborne tiež transponder. Je to vysielač jednoznačnej identifikácie pretekára, ktorý má čip na svojom kole, nohe, prípadne ruke podľa disciplíny v ktorej momentálne preteká. Cena čipu je aktuálne za zvýhodnenú cenu 43 EUR. Či skôr, alebo neskôr aj v našich pretekoch Slovenského pohára MASTERS bude elektronické meranie zavedené. Druhá možnosť je na každý pretek si čip zapožičať za cenu 2-3 EUR. Ďalšou možnosťou je zapožičanie čipu proti zálohe, ktorá je v prípade poškodenia (straty) použitá na zakúpenie nového čipu. Takto to funguje napríklad v maratónoch a pretekoch na horských bicykloch. V tomto prípade uhrádza cenu za zapožičanie organizátor. Samozrejme zo štartovného, ktoré je výrazne vyššie, ako v Slovenskom pohári MASTERS. Životnosť batérie v aktívnom nerozoberateľnom čipe je 4 až 6 rokov. Aktívny pretekár má čip za jednu sezónu uhradený. Čip je použiteľný všade, kde je na meranie použité kompatibilné zariadenie RACE RESULT.

Race result ActivePro Transponder

High-end čip pre 100% spoľahlivú detekciu s ultra vysokou presnosťou. Pre cyklistiku, lyžovanie, korčuľovanie, in-line preteky, atď.

Demonštrácia systému

Pre vašu informovanosť vám predkladám cenník rôznych doplnkov potrebných pre elektronické meranie, kde na str. č. 6 sú aj ceny transpondérov.

KK

===>>> 2.1.2015

Pracovná verzia kalendára: Slovenský pohár MASTERS 2015

===>>> 23.12.2014

Prajem vám všetkým, najmä priaznivcom cyklistiky. Pekné Vianočné sviatky, veľa zdravia a pohodových kilometrov na kole v roku 2015.

===>>> 18.11.2014

Dnes, 18.11.2014 som dostal e-mail od nášho spoločného priateľa Bartolomeja Sýkoru, ktorý tento rok pretekal v kategórii MASTERS D a s veľmi kvalitnými výsledkami sa zúčastňuje aj pretekov na horských bicykloch. Spoločne sme sa dohodli na návrhu zmien o ktorých sme dlho diskutovali. Predkladáme vám ich na zamyslenie. Prosíme vás o diskusiu k predkladaným návrhom.

Návrhy na úpravu pravidiel súťaže „cyklistika pre všetkých“  pre rok 2015 .

Všetky návrhy zmien sú v duchu názvu našej kategórie „cyklistika pre všetkých“, je to zaujímavý názov. Tvorcovia asi vedeli prečo takýto názov navrhli, asi mali nejakú ideu dať možnosť nám starším športovcom (nie len bývalým cyklistom, ale všeobecne športovcom) s radosťou súťažiť, čo so zvyšujúcim vekom značne prispieva k udržaniu dobrého zdravotného stavu do vysokého veku. Každá zmena kritérií pre realizáciu a vyhodnocovanie súťaže je veľmi bolestivá, pretože vždy sa nájde niekto, kto zmeny kritizuje pod čiernu zem a autor  zmien radšej ustúpi ako by sa mal návrh  upraviť do realizovateľnej formy. Preto by sme navrhovali pokračovať v súťaži presne tak, ako to bolo doposiaľ organizované a vyhodnocované len s minimálnymi zmenami pre organizátorov podujatí. Tieto drobné zmeny by sme uviedli v nasledovných bodoch:

1. v každom prípade spraviť všetko pre to aby už v roku 2015 bola elektronická časomiera, je to finančne riešiteľné, len je potrebné dopracovať spôsob prideľovania čipov.  Elektronická časomiera je nesmierne veľký pomocník pre rozhodcov,  lebo do časomiery postačuje elektronicky naimportovať zoznam pretekárov s pridelenými čipmi rozdelených podľa kategórií a rozhodcovi stačí povedať  „štart“ a to je pre neho takmer všetko, časomiera zaznamená čas takmer s presnosťou na stotinu sekundy a po príchode do cieľa posledného pretekára je už len potrebné vytlačiť  výsledkové listiny podľa jednotlivých kategórií, prakticky je to aj s vyvesením výsledkov cca do 10 minút od skončenia pretekov. Tých ktorých čas je rovnaký na stotiny, zosníma cieľová kamera pripojená k časomiere z ktorej je možné určiť rozdiely takmer na 1 cm, čo pre naše súťaženie dostatočne vyhovuje. Takýchto takmer zhodných príchodov do cieľa je ale tak málo, že cieľová kamera sa v mnohých pretekoch ani nepoužije.  Ďalšou obrovskou výhodou je načítavanie bodov v kritériách, kde jazdí viacero kategórií spoločne,  s časomierou nie je potrebné robiť koridor po príchode do cieľa,  do ktorého niektorí  po náročných šprintoch ani nevedia že majú prísť a potom sa výsledky aj odhadujú na základe komunikácia s pretekármi. Ďalšou výhodou je aj neomylnosť časomiery oproti  rozhodcom, ktorí sa niekedy aj pomýlia v zápise času, najmä je to háklivé v časovkách, lebo tam si pretekári nevedia skontrolovať navzájom svoje pozície, merajú si časy na svojich komputeroch a po cieli si ich navzájom porovnávajú a keď oficiálne vyhodnotenie sa nezhoduje s ich nameranými časmi, tak to pretekárov znechucuje a pomalejší   upodozrievajú rýchlejšieho že ovplyvnil rozhodcu, niektorí pre toto aj prestali závodiť a radšej sa zúčastňujú na iných pretekoch.

2. zrušiť peňažné ceny pre víťazov (teda prvých troch) a ušetrené peniaze použiť na zlepšenie organizácie pretekov prípadne na vytvorenie servisu pre pretekárov po príchode do cieľa, čo je teraz len na vôli usporiadateľa pretekov. Súťaženie vo veteránskych pretekoch nemôže byť odmeňované finančne, lebo je to amatérsky pretek a každý sa ho zúčastňuje pre svoje vlastné potešenie a pre upevňovanie svojho zdravia a preto je potrebné hľadať spôsoby ako čo najviac motivovať pretekárov k spoločným súťažiam, určite 99% pretekárov vo veteránskych kategóriách nesúťaží pre peniaze aj napriek tomu že po súťaži si ponúknuté peniaze zoberie, veď každá koruna je dobrá a keď dávajú tak berie. Sú to síce len symbolické peniaze, ktoré by sa ale mohli lepšie využiť pre všetkých štartujúcich.

3. upraviť bodovanie výsledkov jednotlivých pretekov do celkového poradia. Nie sme profesionáli, športujeme pre zážitky zo súťaženia čo skvalitňuje naše zdravie a myslíme že 99% z nás má ešte iné povinnosti a záľuby v práci a v rodine apd. A len niektorí sa dokážu zúčastniť všetkých pretekov organizovaných v jedenom roku. Síce sa započítavajú najlepšie výsledky z  cca 85% pretekov, ale stále  niektorí aj kvalitní pretekári  sa nedokážu zúčastniť ani tých 85% pretekov a ku koncu súťaže strácajú motiváciu a prestanú sa pretekov zúčastňovať (v pretekoch na Šachtičku súťažili  na 90% len takí pretekári, ktorí mali vidinu skončiť v celkovom poradí do 5. miesta).  Vedeli by som spraviť zo záverečných výsledkov celoročného súťaženia analýzu z ktorej by sa dalo optimálne nastaviť počet započítavaných pretekov a asi by bolo aj vhodné tento počet započítavaných pretekov stanoviť v každej kategórií podľa vytvorenej  analýzy – mladší veteráni  vynechávajú preteky častejšie a starší dôchodcovia sa dokážu zúčastniť viacerých pretekov v roku.  Možno sa tento spôsob bodovania výsledkov niekomu zdá zložitý, pre nás to nie je problém vieme vytvoriť kvalitné vzorce pre výpočet počtu započítavaných pretekov a aj vzorce hodnotenia v jednotlivých pretekoch pre celkové poradie tak, aby doslova každý pretek bol zaujímavý a najmä aby takmer všetci mali záujem zúčastniť sa aj na posledných pretekoch v seriáli. Možno by niekto namietal, že to asi bude nespravodlivé, ale každý ma inú spravodlivosť, samozrejme, že prevážna väčšina pretekárov má takú spravodlivosť  podľa ktorej by najlepšie obstál a preto je potrebné hľadať spôsob ako nájsť motiváciu pre pretekárov aby sa pretekov zúčastnili a aby mali zo svojich výsledkov radosť – nemôžu byť všetci prví, tak je potrebné vytvoriť také podmienky, ktoré by motivovali aj pretekárov slabších výkonností.  Každému je jasné že všetci nemôžu byť prví, ale aj posledný s predposledným má z pretekov zážitok, ak s niekým súťaží a to sa týka aj celkového poradia, ak sa však niekto ocitne v pretekoch alebo aj v celkovom hodnotení osamote, tak je motivácia preč, zážitok z pretekov žiadny a postupom času aj prestáva súťažiť. Aj stále vyhrávajúci pretekár  stratí motiváciu v súťažení, preto hľadá inú skupinu pretekárov v ktorej by si mohol zasúťažiť alebo hľadá úplne inú motiváciu pre pretekanie (finančný, alebo materiálny prospech).

4. upraviť podmienky účasti na maratónoch. Dobrý náznak úpravy podmienok pre Masters bol v Martine. Mali sme znížené štartovné za čo sme nedostali tie blbosti na štarte a neboli sme vyhodnocovaný ako účastníci Cyklomaratónu po ceste SNP. Myslím že je to dobré riešenie, ktoré navyše nezaťažuje organizátorov a my máme možnosť sa zúčastniť aj pretekov na dlhšie trasy. Mali by som jeden návrh k organizačným úpravám a to aby sme štartovali po kategóriách za hlavným pretekom s malými časovými rozdielmi cca 2 minúty, čo by spôsobilo, že by sme pretekali medzi sebou, seberovnými a nie sa chytiť nejakých mladších, alebo lepších cyklistov, vyvážať sa s nimi a potom sa biť do pŕs aký som dobrý, porazil som aj mladších. Obyčajne sa po štarte dostanete do nejakej skupiny s ktorou potom ťaháte, lenže obyčajne sú to mladí, ktorí majú väčšiu dynamiku ako my a po čase spomaľujú a potom človek ostáva sám, pretože tých pred sebou ťažko dobiehať. A z celého maratónu stáva časovka na dlhé trate. Je tam neúmerne vysoké štartovné a na časovku je to príliš drahé.  “Ja som to tohto roku spravil tak, že sme niekoľkí  vyštartovali za maratónom, spravili sme si svoje preteky, nevyužívali sme žiadne služby usporiadateľov ani nebolo akých okrem tých dvoch občerstvovačiek a mal som z toho väčší zážitok ako keď som štartoval s číslom”. Sporadicky sa na takýchto maratónoch zúčastnia aj starší masters, ale znechutení si po závode povedia, že načo?  Samozrejme to neplatí pre všetkých niektorým sa práve takýto štýl páči my sme ale „cyklistika pre všetkých“. Dalo by sa o tom  veľa diskutovať, ale stačilo by veľmi málo aby sme sa aj takýchto podujatí zúčasňovali.

5. vytvoriť prihlasovací systém na internete s prepojením na elektronickú časomieru. Bolo by to ďalšie zjednodušenie práce rozhodcov a organizátorov a nebolo by potrebné aby pretekári z ďalej cestovali zavčasu ráno aby stihli prezentáciu a potom čakali dve až 5 hodín (Kráľová pri Senci) do začiatku pretekov. Takýto systém by sme vedeli vytvoriť (mám /Bartolomej/ bohaté skúsenosti z programovania webových aplikácií, posledných 20 rokov som sa s tým živil) a do začiatku pretekov 2015 aj odskúšať a zaškoliť pracovníkov, ktorí by s ním pracovali. Spravil by som to bez nároku na odmenu ako príspevok pre rozvoj masters cyklistiky na Slovensku. Myslíme si, že v našej súťaži by nemalo byť motiváciou na pretekoch zarábať, či už organizátori alebo aj samotní cyklisti.

To by bolo zatiaľ všetko, čo by sme v stručnosti navrhovali, ak tieto naše pripomienky oslovia viacerých pretekárov, prípadne členov komisie masters, tak by sme s nimi diskutovali o ich názoroch ako vylepšiť naše súťaženie v „cyklistike pre všetkých“. Tu sme uviedli v stručnosti akým smerom by sa asi mala uberať naša „Masters – Cyklistika pre všetkých” Jednotlivé návrhy máme premyslené do detailov a v spolupráci s komisiou „Cyklistika pre všetkých“ (ak budú mať členovia záujem diskutovať, tak pricestujeme aj do Bratislavy, alebo Piešťan) navrhnúť nové pravidlá súťaženia.

Návrh podáva:

Ing. Bartolomej Sýkora
Ing. Karel Kulhavý

===>>> 4.10.2014

Určite sa čudujete či mi nepreskočilo. Vzhľadom na priebeh nášho sedenia v Banskej Bystrici, kde bol vyhodnotený MERIDA ROAD CUP 2014 a nič konkrétne sa neprijalo, myslím neodhlasovalo, tak som sa rozhodol vytvoriť tento článok.

Ak máte záujem, poprosím vás napísať svoj názor ako pokračovať ďalej v našej súťaži a ako by mal vyzerať kalendár v roku 2015.

Navrhol som:

1. Znížiť počet pretekov na 14 – 16.

2. Cez jeden víkend organizovať dva preteky, tak aby sa pretekalo v sobotu a v nedeľu. Následujúci víkend voľný.

3. Aby organizátori pretekov v sobotu a v nedeľu neboli od seba viac ako 50 km.

4. Vzhľadom na cestovanie štart pretekov v sobotu uskutočniť v poobedňajších hodinách.

Ďalej v diskusii odznela požiadavka rešpektovať v kalendári preteky ktoré majú pevný termín a sú pre nás všetkých zaujímavé. Budem tu uvádzať preteky o ktorých viem, prípadne tie ktoré navrhnete.

Ide o tieto podujatia:

30.5.2015 Jarná klasika

25.7.2015 Tatry Tour

05.7.2015 Tour de volcano

Východ road Liga 2015, je potrebné, aby bol kalendár pred uzávierkou MRC 2015

Čakám na ďalšie a organizátorov prosím o záväzné termíny.

===> 24.10.2014

Dostal som prípravný materiál pre zostavenie kalendára pre rok 2015 od Laca Longauera. Určite to bude pre vás dobrý materiál pri výbere termínu pre vaše preteky. Postupne ho budem aktualizovať. KALENDÁR 2015

Zelenou farbou sú vyznačené preteky ako informácia, okrem Okolo Slovenska a MSR Elite, masters môžu štartovať!
Červenou farbou termíny pretekov, v ktorých sa nebude organizovať MRC 2015! Fialovou farbou preteky s predpokladaným dátumom zorganizovania na základe termínu z roka 2014, čiernou farbou známe termíny MRC 2015!

Komentáre ku článku “MERIDA ROAD CUP 2015, Slovenský pohár MASTERS” »

 1. Stano klimeš napísal:

  Karolko, ani s jedným návrhom nesúhlasím, resp. s časom po obede v sobotu som všetkými za. Cca 5 mesiacov je na preteky, čo je 20 víkendov. Ak odrátaš svetový pohár v Rakúsku a Nemecku, MS Masters a ďalšie tri preteky, ktoré si menoval tak ti ostane, ti 14 víkendov. Obaja vieme, že v mesiacoch apríl je pretek iba jeden čo znamená ešte mínus tri a ostane ti 11 víkendov. To je málo. Čo sa týka VRL, nieje problém preteky na východe spojiť. Ja by som skôr navrhol aby tieto tri maratóny boli zaradené do nášho kalendára ako riadny pretek (viem smernice ale výnimky existujú). Inak to nevidím. Ak by to bolo ako navrhuješ ty, tak potom ktorý pretek by sa nekonal, aby ich bolo povedzme 14? Ale to je na dlhú debatu. Riešiť sa to ale musí, myslím to aby sa preteky neprekrývali.

 2. Vladimír Melo napísal:

  …skôr sa prikláňam k názoru Stana ako ku Tvojmu, ale píšem o termíne konania PRETEKOV ( nie preteku Laci L. príde raz o vlasy ) v Haliči, stále v budúcnosti 01.09.

 3. Stanislav Šišlák napísal:

  Nazdar Karol
  je dobre ze sa niekto zamysla nad nasou sutazou:

  1. Znížiť počet pretekov na 14 – 16.
  Nesuhlasim, dovod jednoduchy, ak su organizatori na 20 az 24 pretekov, tak niektorych skrtnut, by bol mozno zaciatok konca…

  2. Cez jeden víkend organizovať dva preteky, tak aby sa pretekalo v sobotu a v nedeľu. Následujúci víkend voľný.
  S poctom “dvojiciek” by som bol opatrny, pre pretekarou s rodinami a zavazkami je vyhodne mat v sobotu volno a v nedelu pretekat …

  3. Aby organizátori pretekov v sobotu a v nedeľu neboli od seba viac ako 50 km.
  S tym sa da suhlasit …

  4. Vzhľadom na cestovanie štart pretekov v sobotu uskutočniť v poobedňajších hodinách.
  S tym sa da suhlasit …

  Chcem povedat, ze 2 az 4 “dvojicky” rocne sa daju zvladnut viac v ramci MRC by som nedoporucoval

  Mal si napisat hlavny ciel tvojich navrhov (zvysit pocet startujucich?, znizit naklady na cestovne ?…atd) . Vsetko by malo byt ale podlozene riadnou hlbkovou analyzou predchadzajucich rocnikov .

 4. admin napísal:

  Ďakujem vám za vaše príspevky do diskusie, čo ma veľmi potešilo. Dúfam že sa do diskusie zapojí niekto z VV SZC-CPV.
  A teraz čo ma k mojim návrhom priviedlo:
  1. možnosť pretekať aj na iných podujatiach, najmä v blízkosti bydliska. Píšem o pretekoch, ktoré sú zaujímavé pre cyklistov zo Slovenska a zahraničia, ktoré majú dlhodobo pevné termíny.
  2. znížiť náklady na cestovanie /dva preteky cez jeden víkend/ ako príklad uvediem rok 2014, ale obdobne to bolo aj v predchádzajúcich ročníkoch. 8.6. nedeľa Sokolovce – časovka 15.6. nedeľa Čachtice. Každá cesta z PP a domov približne 600 km. 11.5. nedeľa Hurbanova Ves – kritérium, pretek okolo 30 min., cesta viac ako 600 km. K tomu je potrebné pre nás z východu pripočítať aj čas strávený v aute, ubytovanie a stravu. Priatelia zo Sabinova, Bardejova, Prešova, Košíc, atď. sú na tom ešte horšie.
  3. V roku 2014 sa uskutočnilo 21 pretekov, ale organizátorov je výrazne menej. Na aktivite nových by bolo potrebné popracovať, prípadne motivovať organizátorov pretekov.
  Kto organizoval naše preteky:
  CK FALANGE Bratislava, 5 pretekov
  TJ Rapid Bratislava, 2 preteky
  TOP Grass Hubanova Ves, 2 preteky
  CK Piešťany, 2 preteky
  CK Kežmarok a mesto Sabinov, 1 pretek /dve etapy/
  R.C.T. Martin a obec Horný Kalník, 1 pretek /dve etapy/
  CK Nitra,1 pretek
  CK Turzovka, 1 pretek
  Obecný úrad Jatov, 1 pretek
  OZ Novohrad /Halíč/, 1 pretek
  CK Banská Bystrica, 1 pretek
  Obec a TJ Sokol Čachtice, 1 pretek
  Spolu je to 12 organizátorov
  Okrem toho SP MASTERS bol súčasťou maratónu v Martine a pretekov v Kláštore pod Znievom.
  Napadla ma ešte jedna vec. Nech ostane počet pretekov ako je, prípadne nech sa aj zvýši ich počet. Navrhujem v takom prípade výrazne znížiť počet pretekov ktoré sa budú počítať do konečného hodnotenia pohára. Napríklad na 10 najlepších výsledkov.
  KK

 5. admin napísal:

  Dostal som príspevok od Jara Štadlera mailom. Je v zahraničí a mám zablokovaný prístup k zasielaniu komentárov zo zahraničia, okrem ČR a SR.

  Ahoj Karol , pokúšal som sa reagovaj na tvojej stránke ale mi to odmietlo a tak ti napíšem môj názor na vec. Podľa mňa by mohli byť preteky každý výkend,je to naše hobby a robíme to pre potešenie a zdravie si myslím a ak to niekomu nevyhovuje tak sa predsa nemusí zúčastňovať predsa nie , Alebo môže ísť len vtedy kedy mu to vyhovuje . A náklady ? Veď nás nikto k ničomu nenúti predsa . Osobne sa už neviem dočkať novej sezony pre mňa konečne celej. čau Štajro Oslo.

 6. Pavel Hollý napísal:

  Vo VV SZC-CPV sme už diskutovali na túto tému pred samotnou konferenciou v Banskej Bystrici. Prvotný problém je, že už dlhšiu dobu pozorujeme stagnovanie masters. jednak je to v stále v miernom poklese pretekárov a na druhej strane v neproporcionálnom rozložení po celom území Slovenska. V roku 2013 a 2014 boli jediné preteky na východe Slovenska a to v Sabinove. V nedávnej minulosti to bolo ešte kritérium v Rožňave. Taktiež sa nám z znižuje počet organizátorov pretekov.
  Z toho nám vychádzalo, že popri ekonomickej kríze ovplyvňuje záujem pretekať aj finančná a časová náročnosť na cestovanie. Taktiež poplatok 20 € je pre začiatočníka pre skúšanie Slovenského pohára masters veľa.
  Z hľadiska pretekára je súťaženie každý víkend nevhodné pretože v sobotu už nikto pred pretekmi toho veľa nenatrénuje.
  Sám za seba som navrhoval podobne ako Karol zlúčiť viaceré preteky do dvojdňových víkendových aktivít v okruhu 50 km, aby napr. nasledujúci víkend sme mohli plne venovať tréningu. Pritom sme aj s rodinami.
  Taktiež som navrhoval dočasné štartovné číslo napr. na 5 pretekov za 5 €. V ne posledom rade som bol za zrušenie povinnosti dávať finančné ceny, lebo mnohí organizátori na to nemusia zohnať peniaze. Pritom sa zvýšili nároky na organizátorov na lekárske zebezpečenie, sprievodné vozidlá a pod.

 7. Pavel Hollý napísal:

  Pokračujem v diskusii o opatreniach na skavalitnenie súťaží masters. Tým, že budeme v kalendári rešpektovať niektoré zabehnuté slovenské megakcie /maratóny/ umožňujeme aj účastníkom z týchto pretekov súťažiť s nami na Slovenskom pohári masters v inom termíne. Tu treba zlepšiť marketinkovú činnosť SZC-CPV a pôsobiť medzi “amatérmi” na maratónoch, oslovovať ich, pozývať na naše preteky.

  Ďalším problémom sú rozhodcovia. Nie jo to nič katastrofálne, ale je to prirodzené. Zatiaľ čo na iných pretekoch rozhodujú dve až tri kategórie u nás ich majú až osem. A to viaceré štartujú spolu. Objektívne to majú u nás najkomplikovanejšie a my to chceme aby to bolo s najmenším počtom rozhodcov, najlacnejšie a ihneď.

  Riešenie bude v elektronickej časomiere či už na budúci rok, alebo niekedy neskôr. V súčasnosti už sú dostupné zariadenia aj s programom vhodným aj pre nás. Elektronická časomiera ale neznamená, že vylúčime úplne rozhodcov. Budú, ale v oveľa menšom počte pri uľahčenej práci. Tí sa viac sústredia na prípravu a chod elektroniky. Vyskúšaná elektronická časomiera v Poprade dáva jednoznačne za pravdu.

 8. Stanislav Šišlák napísal:

  Nijdam aj Karol

  z pohladu organizatora, “dochodcu” resp pretekara z “vychodu”mate pravdu na zdvojene vikendove preteky , treba vsak urobit analyzu kolko “zapadniarov” prislo do Sabinova a kolko “vychodniar do Kralovej a Labu ?

  Absolvoval som cely serial MRC a zda sa mi ze najviac ubudlo startujucich v Master A, Master B a Elite B . Vieme ze nie vsetci prestali jazdit , niektori si nekupili licenciu a jazdia ako neregistrovani, niektori jazdia viac maratony, horaky , regionalne preteky (VRL, TCL, zupny pohar , preteky v Raci, Jury, Ruzinove, Modre…) , triatlon, Rakusko, Madarsko…. Ich sa treba spytat preco je MRC menej atraktivne (starovne u nas 5€ inde 15 az 50€ a tam idu…), proste urobit analyzu a potom zacat robit zasahy do kalendara, caste zmeny “nahravaju” konkurencnym stabilnym pretekom.

 9. Ostracký František napísal:

  prečítal som si rôzne návrhy a teší ma,že kreatívne sa zapájajú určitý aktéry SP Iste bude treba kompromis a systém väčšiny rešpektovať. Pretekám 21 rokov v SP.dakujem za pozornosť. Feri Ostracký.

 10. Stanislav Klimeš napísal:

  Stankovi Šišlákovi….k pretekom na východe a zápede. Predovšetkým na východe je meneje cyklistov ako na strednom a západnom slovensku. Nie je teda moťné porovnávať koľko nás z výhodu hodí na preteky. Ak mi príde 30 pretekárov…..to je žalostne málo v porovnaní s tým aké mám náklady na organizáciu pretekov. Teda….zrušiť finančné ceny….jednoznačne áno. Ty predsa na východ neprídeš kvôli 10 éčkam ale kvôli mne :-D . K počtu pretekov som sa vyjadril. Mne maratóny nechýbajú . V Sabinove môžem urobiť jeden pretek ale to nepríde nik. Predsa len ak máš môžnosť brať viac bodov, prideš.

 11. Milan Tupý napísal:

  Dovolím si napísať pár postrehov. Ťažko dať niekomu absolútne zapravdu, všetci ju majú svojim spôsobom a pohľadom na vec. Inak sa na to pozerá dôchodca, inak mladší, čo má rodinu a deti (však Stano), inak východniar inak západniar. Myslím si, že zaviesť čipový systém už teraz by bolo neskoro. Keď to ide na horákoch a maratónoch, tak to musí ísť aj u nás. Najväčší úbytok pretekárov je v kategóriách B, A, “dôchodcovia” (prepáčte za výraz, sám som jeden z nich) chodia prakticky na všetky. Počty pretekov by som nemenil, to by bola samovražda brániť niekomu urobiť preteky. To je podľa mňa zásadné. Zmeniť počet započítaných pretekov, no možno pouvažovať, ale človek nemôže mať v hrsti všetko, musí si vybrať, čo vlastne chce. Nemyslím si, že nejak zásadne sa zmení účasť ma Merida cupe, ak sa budeme prispôsobovať v podstate každému maratónu…. Dvojičky áno, ale pouvažovať aké. Určite viem, že niektorí aj tak vypúšťali napr. časovky v sobotu, aby neboli unavení na nedeľu. Na východ do Sabinova idem naozaj preto, že Stano organizuje výborné preteky a nie pre 5€. Moje deti hladovať preto nebudú. Ale je na východe v podstate jediný, ak nepočítam Karola v Poprade. Možno na začiatok stačí.

 12. Stanislav Šišlák napísal:

  Milan, vidím, že sme prakticky vo všetkom v zhode a Karolovi treba len poďakovať, že sa snaží vyvolať diskusiu a uviesť “do života” čipy … Organizátori MRC a kluby samotné by sa mali zamyslieť, ako zatraktívniť túto súťaž a to hlavne pre kat. muži B, master A a B, nás v kategóriach C, D, E, F už vďaka známym dôvodom omnoho viac nebude …

 13. Milan Tupý napísal:

  Asi tak nejak

 14. Pavel Holly napísal:

  Pozdravujem všetkých čitateľov stránky.

  Chcem sa s Vami podeliť s zážitkom z krasokorčuliarskych pretekov v Banskej Bystrici, kde súťažili dva dni naši začínajúci s najlepšími pretekármi.

  Súťaž rozhodovali piati rozhodcovia. Súťaž bola snímaná na kameru, každý rozhodca mal svoj vlastný PC s monitorom. Rozhodca mal možnosť spätne si prehrať a aj spomaliť jazdu a rozhodovať o technických hodnotách.

  Uvádzam to len na margo práce našich cyklistických rozhodocov a porovnanie s ich predpotopnými podmienkami. V tomto je to kritika aj na naše zväzové orgány, ktoré za posledné roky okrem vyslúžilých dvoch kamier nebolo schopné investovať do technického pokroku. Na naše “medzinárodné licencie” sa v zahraničí pozerajú s obdivom.

 15. Pavel Holly napísal:

  K samotnej diskusii o “problémoch ” súťaženia masters sa chcem pochvalne vyjadriť, že sa diskutuje vecne a bez emócii.
  Len takáto výmena názorov, otváranie “problémov”, nás posunie v ďalšom období dopredu.
  Vo vedení nás v posledných rokoch trápi úbytok súťažiacich pri všeobecnom náraste obľúbenosti cestnej cyklistiky.
  Na konferencii v Banskej Bystrici sa začalo na tieto témy diskutovať a treba veriť, že nájdeme pozitívne riešenia. Úspech týchto opatrení vopred nikto nevie zaručiť, ale treba ísť vpred formou pokus omyl.
  Všeobecne sa masters zhodli, že jedným z problémov sú ekonomické limity pretekárov ako aj usporiadateľov. Ak počítame s organizáciou viac ako dvadsať súťažných pretekov, nejaké maratóny k tomu, nezostáva veľa voľných víkendov pre rodinu. V tomto nebol Karol na konferencii úplne pochopený, keď požadoval zníženie bodovaných pretekov na 14-15.
  Chcem Vás informovať, že výkonný výbor masters túto skutočnosť zobral na vedomie a rozhodol v súťažnej smernici zvýšiť limit nezapočítavaných pretekov do celkového poradia z 15% na 30%. Znamená to teda, že napr. z celkových 22 pretekov v sezóne sa započíta do celkového poradia len 15 najlepších umiestnení.
  Ďalšia informácia sa týka elektronickej časomiery. Nedošlo k dohode o nákupe časomiery, ale len kamery kompatibilnej z časomierou.
  Podstatná informácia je, že za nového člena VV SZC-CPV bol kooptovaný Ing. Dušan Krkoška z TOP GRASS. Výsledky bude po Pištovi Lamešovi spracovávať Laco Longauer.

 16. Pavel Holly napísal:

  Predchádzajúce príspevky boli aktuálne informácie.
  Teraz by som sa zdôveril s mojimi názormi na aktuálne problémy, na ktoré predpokladám reakcie od ostatných.
  Spolu s mlčiacou väčšinou zastávam názor, že sme amatérski nadšenci športujúci pre potešenie, radosť a zlepšenie fyzickej a duševnej kondície. Aj na konferencii sa potvrdila požiadavka lekárskeho zabezpečenia pretekov. Je to ďalší nárast finančných nákladov pre organizátora pretekov. Tu zastávam názor, že uprednostňujem “pohostenie” pretekárov a posedenie v kamarátskej atmosfére ako rozdávanie obálok. Na oboje vo FALANGE nemáme.
  Druhý problém je elektronická časomiera. Som jednoznačne za zakúpenie časomiery. Dvaja zaškolení rozhodcovia môžu individuálne zvládnuť celé preteky masters. Pritom je to bezkonfliktne, rýchle a veľmi presne.
  Na zakúpenie hardvéru a software máme prostriedky v CPV. Čip si každý oddiel môže ošetriť individuálne /prispením na zakúpenie celkovo alebo čiastočne, nájdením sponzora/. Naviac čip ako viacročnú investíciu, je možné kedykoľvek predať. Takže o nič neprídeme.
  Je tu problém zjednocovania dĺžok tratí pre viaceré kategórie. Som proti. Fyziologicky to nie je vhodné, je to v rozpore aj s pravidlami UCI a SZC. A dojazd viacerých kategórií spolu do cieľa bude veľký problém pre rozhodocov.

 17. Bartolomej Sykora napísal:

  čítam, že každý chváli časomieru, ale aj tak nebude, to je niekto aj proti časomiere?možno by bolo dobre ak by dotyčný pán, alebo páni napísali dôvody prečo sú proti časomiere, možno sme niečo nepostrehli vo vývoji merania časov na pretekoch-pomaly asi budeme rarita vo svete. Ja sa ponúkam že spravím internetový registračný systém pre pretekárov “cyklistika pre všetkých”, ktorý značne zjednoduší celú administráciu okolo registrácie a spracovávania výsledkov. Registračný systém by som (s Karelom Kulhavým) prepojil s časomierou, tým pádom by nebolo potrebné robiť ešte jednu prezentáciu tesne pred štartom (časomiera by zaregistrovala všetkých čo prešli štartovou čiarou a rozhodca by presne vedel koho má na trati a koho nie), potom je tam jedna obrovská výhoda, že prepojením časomiery s registračným systémom by boli na webe okamžite výsledky po dojazde pretekárov do cieľa aj by sa hneď vedelo či niekto neprišiel do cieľa. Výsledky by boli na webe vo formáte html a nebolo by potrebné otvárať externé wordovské dokumenty na ktoré nie každý ma licenciu a okrem toho spracovanie výsledkov trvá dosť dlho a priebežné poradie sa robí z času na čas. Ponúkam vytvorenie registračného systému zadarmo ako príspevok CK UNIKOM Zvolen, namiesto organizácie preteku (na čo nemáme personál). Registračný systém by mohol byť priamo na stránke SZC “cyklistika pre všetkých” , kde by mohlo byť aj diskusné fórum, aby sme to nemuseli robiť na Karelovej privátnej stránke.

 18. Milan Tupý napísal:

  Chcel by som podporiť myšlienku Paľa Hollého k spoločným štartom a teda asi aj rovnaká dĺžka a dojazd viacerých kategórií spolu. Trénovanejší s tým budú súhlasiť, menej výkonní asi nie, že to bude deformovať výsledky. To je asi pravda. Druhá vec je, že pri čipoch by nebol problém to zachytiť. Pravdepodobne usporiadateľ nedokáže zabezpečiť dostatok sprievodných vozidiel atď. To je už na výbore, či to dovolí alebo nie. O 30% pretekov, ktoré nebudú započítané mám zmiešané pocity. Zdá sa mi to veľa. Možno sa mýlim, ale to je asi ďalší spôsob, ako bude na preteky chodiť menej pretekárov. Však keď môžem vynechať toľko pretekov, prečo by som sa mal “trepať” na východ (východniari prepáčte, to je len ako príklad ).
  Poďakovanie patrí Karolovi Kulhavému za túto možnosť prostredníctvom netu kultúrne diskutovať o tom, čo nás baví a čo by sme chceli robiť ešte lepšie. Bratia Česi majú aspoň vlákno na cyklodiskuse, my máme stránku Karola K……

 19. Stanislav Šišlák napísal:

  Všetky horeuvedené opatrenia sú ,ako hovorí Nijdam na princípe “pokus-omyl”, áno treba skúšať, zmena je život… Mohli by sme sa tiež zamyslieť ako zatraktívniť a zjednodušiť účasť pretekára na pretekoch.

  1.Vo Falange sa mi páćilo, že časť sponzorských peňazí sa delili pretekárom podľa počtu získaných bodov v MRC. Výpočet jednoduchý napr 1000€ sponzorských sa vydelí 2000€ bodmi získaných klubom (za rok), t.j. 0,5€ za 1bod. Za každú účasť má teda pretekár istých 1bod t.j. 0,5€ (ak sa nevzdá) , ak je prvý 17,5€ atd, atď.. .A paradoxne, čím menej štartujúcich tým lepší “zárobok” na vrátenie nákladov na štartovné a cestovné… Ak by to robili všetky kluby, je naozaj zbytočné dávať ľuďom na bedni “tenké” obálky a myslím si, źe by bolo motivujúce ísť si zapretekať aj na “východ resp západ” a počet štartujúcich po ktorých volajú organizátori sa zvýśi !
  2.
  V CK Piešťanoch sa mi páčilo, že klub prepláca náklady na ubytovanie v mieste vzdialených pretekov od PN.
  3.
  Tí, ktorí sme chodili za totalilty pretekať napr. do Maďarska sme boli zvyknutí, že organizátor okrem toho, že nám poskytol stravu a ubytovanie zdarma, tak nám preplatil benzín …dá sa pomerne ľahko zstiť, koľko by zaplatil organizátor napr zo Sabinova západniarom a koľko organizátor z BA východniarom …myslíte, že by sa zvýšila účasť ?

  Určite sú aj iné opatenia a výhody , ktoré by mali a mohli kluby poskytovať svojim členom … ináč mladý cyklista( master A,B,elite B ) nemá dôvod platiť členské v klube a radšej štartuje, ako neregistrovaný … teda možno ? :)

 20. Milan Tupý napísal:

  Bartolomej, podľa mňa už neexistuje objektívny dôvod brzdiť čipový sysstém. Patrí Ti poďakovanie za snahu o skvalitňovanie pretekov.

 21. Adrian napísal:

  Ahojte. Trošku sa zapojím do diskusie. Nechápem prečo sa bavíme o časomiere a čipoch keď to bolo na valnom zhromaždení už vlastne schválené !!! Alebo mi niečo ušlo? Internetová registrácia je podla mňa tiež v dnešnej dobe nevyhnutnosť takže tu asi tiež netreba váhať. Ostatná diskusia už nieje až tak jednoznačná každý ma na to nejaký názor a naozaj bez toho aby sa to vyskúšalo asi nikto nebude vedieť zodpovedne povedať či je to dobré alebo zlé.

 22. Pavel Holly napísal:

  Dobrý deň,
  zapojím sa do diskusie, ktoré už v niečom pokročila.
  Na VV CPV sme hodnotili priebeh a výsledky konferencie v Banskej Bystrici a zazneli aj námietky, že elektronickú časomieru vlastne pri tých počotoch ani nepotrebujeme. Nebudem hovoriť koho sú to názory, lebo dôfam aj v tejto problematike sa názory vyvíjajú a nakoniec sa naplní zámer schválení absolútnou väčšinou delegátov na konferencii. Pozitívum je, že sa rozhodlo o zakúpení kamery podľa odporúčania Karola K.
  K samotnej registrácii: zatiaľ som nepostrehol vyriešenie dôležitých skutočností a to je úhrada štartovného a podpis pod štartovnú listinu s konštatovaním o právnej zodpovednosti. Mnohí to možno ani nevedia doceniť, ale podpis štartovky je dokument, ktorým sa usporiadateľ chráni pred neprimeranou zodpovednosťou za konanie preterkárov, prípadne za ich zranienia. Prihlásiť sa a poslať peniaze na účet sa dá, ale nikdy to neurobia všetci. Tzn. musíme aj registrovať a vyberať štartovné.
  Vrátim sa k eletronike. Systém, ktorý Karol objavil, je podľa mňa otimálny z aktuálnej ponuky na svetových trhoch. Je cenovo prístupný pre CPV, modulovo prispôsobitelný našim potrebám /od jednoduchého merania času a poradia, až po rôzne prejazdy a pod./. Čo je ale rozhodujúce, že pre naše potreby relatívne ľahko obsluhovatelný. Predstavu máme takú, že by boli zaškolení 2-3 rozhodcovia, ktorí by boli schopní absolvovať celú sezónu. Samozrejme na pretekoch by bol vždy len jeden, tzn. splňal by podmienku, že tam je časomieraa aj fyzický rozhodca SZC.
  Problém s cenou čipov vieme tiež riešiť cenou. Čip na prenájom by bol prístupný, ale samozrejme menej výhodný ako jeho zakúpenie. Vysokokvalitný čil za cca 54 eur s výdržou jednej bateŕie na 5 rokov je jednorázová investícia, ale výhodná.

 23. Bartolomej Sykora napísal:

  Dobrý deň, podrobnejšie o registrácii som sa nezmieňoval, lebo je tam množstvo funkcií, ktoré je potrebné aby registrácia zabezpečovala. Ja som sa len podujal, že takú registráciu viem na internete zrealizovať a že by som ju aj zrealizoval, ale pred tým by som s výborom prešiel všetky požiadavky kladené na registráciu, ktoré by potom hotová registrácia samozrejme spĺňala. O kompletnej funkčnosti je ťažko písať v tomto obmedzenom priestore, lebo dokument by zabral minimálne štyri stránky A4. Ako taká registrácia by mohla vyzerať si môžete pozrieť trebárs na stránke http://www.cyklo.sao-tatry.sk ktorá slúži pre registráciu pretekov Slovak XCM Tour, kde je samozrejme vyriešené aj podpisovanie prihlášky na preteky, ktorej súčasťou je právne vyhlásenie pretekára (niečo podobné ako podpisujeme pri prezentácii na našich pretekoch Masters). Dôležité je že sa ušetrí množstvo dlhotrvajúcej práce s registráciou a vytváraním štartovných listín a aj so samotným vyhodnotením pretekov. Ak teda by bol skutočne záujem o kompletnú registráciu aj s vyhodnocovaním pretekov, tak by bolo asi najlepšie zrealizovať osobné stretnutie, kde by sa stanovili základné požiadavky na registráciu.

 24. Pavel Hollý napísal:

  Chválihodná iniciatíva a plodná a slušná diskusia. To sa mi páči. Takto sa vedia veci pohnúť dopredu.
  Ja som optimista, že sa veci smerom k elektronickej časomiere pohnú dopredu. Priebežne sa dopracovávame k ideálnej, optimánej variante časomiery, ktorú by sme stihli ešte do budúcej sezóny zaobstarať.
  Všeobecná vôla tu je, treba len prelomiť názory, že je to drahé. Všetko niečo stojí, získame ale komfort pri prihlasovaní, určovaní poradia a bleskového informovania. Verím, že obsluha nebude komplikovaná a vybraní rozhodcovia by to mohli zvládnuť.
  Ja som za nákup drahších čidiel do osobného vlastníctva. Tých päť rokov, čo hodlám ešte pretekať, by mi mal vydržať.

 25. Bartolomej Sykora napísal:

  Ahojte, už dávno nikto nič nenapísal do diskusie, tak aby som ju oživil , tak by som sa niečo chcel spýtať, možno mi bude vedieť niekto na to odpovedať: “Prečo sa naša súťaž volá Merida Roud CUP”, sme na Slovensku a nie sme komerčné podujatie (nepretekáme pre peniaze ale pre radosť zo súťaženia), je to aktivita v rámci Slovenského zväzu cyklistiky, tak názov by mal byť asi v slovenčine?, o čo lepšie by znelo napríklad “Slovenský pohár veteránov (alebo Masters) v cestnej cyklistike”, alebo niečo podobné.

 26. Ján Villím napísal:

  Tu sa o CPV diskutuje o podobe, technickom pokroku a ďaľšom vývoje a smerovaní. Ja by som ako PRVÚ vec navrhol vytvoriť
  ***WEBOVÚ STRÁNKU****
  kde by tieto diskuzie mali byť, kde by mali byť komponenty webového prihlasovania, možno aj kalendáre a výsledky a možno aj foto a video dokumentácia.
  Sice na http://cyklistikaszc.sk/ máme svoju kolónku ale o diskuzii nemôže byť reči. Niekedy tu suplovala stránka CK masters teamu, teraz Karolova.

  Čo sa týka kalendára, počty pretekov a započítania bodov z maratónov, je mi to /mne osobne/ celkom jedno. Keď mám čas a chuť tak pôjdem na zaujímave cesty a preteky aj do Álp, do Čiech, Maďarska. Keď chcem dosiahnuť výsledky v SP Masters tak obídem preteky od Lábu, Perneka až po Bardejov.
  Len prepána, nechajte organizátorov organizovať keď majú tú odvahu a nevadí keď to bude kolidovať aj iným podnikom typu verejný maratón. Len nech niesú dva podniky SP Masters v jeden deň!!
  Čipy môžu byť, ušetríme rozhodcu/rozhodcov? Ušetríme im prácu? Ako to bude s jednorázovým štartom za sezónu niekoho …nejakých cudzincov (chodia aj češi a moraváci na SP) – budeme ich nútiť kúpiť si čip? Ako bude s mládežou, budeme ich nútiť kúpiť si čip na naše jedny-dvoje preteky? Keď tak ano, potom čipy jednorázové typu samolepky na prilbu, tretru (mám môžem ukázať).

 27. Ján Villím napísal:

  Berti,
  Merida Road Cup, Východ Road Liga…to je taká módna jazyková “zhovadilost” a neúcta k rodnému jazyku, ktorá sa prejavuje skoro celou spoločnosťou a to nemiestnym miešaním slovenských, zle poslovenčených, cudzích…a iných názvov. Mňa ako starú školu to udivuje ale asi s tým nič neurobím. Áno náše preteky majú dva názvy, kukni do smernice: “Slovenský pohár MASTERS, MERIDA Road cup 2014″ a možno ten druhý, cudzí názov je kôli hlavnému sponzorovi ktorého oficiálany jazyk je angličtina.
  Aj ten prvý je kombináciou slovenského a anglického názvu kategórie.

  PS: Tak nejak keby som to prirovnal: Moja dcéra chodila na HIGH SCHOOL M.R.Štefánika. Alebo: “Ja mám na bicykli duralové WHEELS”….sranda, že!

 28. Stanislav Šišlák napísal:

  Janko, za totality sme tiez nejazdili na bicyklovch ale na kolach , teraz zase na bikoch (alebo bykoch) :) . Pouzivaj jednoducho skratku MRC ( mam rad cyklistiku) :)
  Stanley/Stando/Stano

 29. Allan Bánik napísal:

  Prajem všetkým príjemné prežitie Vianoc a v plnom zdraví nech sa vídame aj v Novom roku 2015. Či už s čipmi, alebo bez, niektorí na bikoch iní na kolách, hlavne nech sa točí. B.allan
  PS: To označenie MRC od Stana Šišláka je úplne na mieste.

 30. Milan Tupý napísal:

  Želám všetkým bikerom ( Stano, je to tak správne? ), ich najbližším, mojim kamarátom a zároveň súperom krásne a požehnané Vianoce

 31. Pavel Holly napísal:

  Aj v tejto rubrike prajem všetkým kamarátom príjemné a spokojné prežitie sviatočných dní a začiatok roku 2015. V Novom roku pevné zdravie, veľa úspechov a porozumenia Vašich rodín pre nášu záľubu.

  Niekoľko poznámok k diskusii. Vďaka Karolovi môžeme slušne a kultivovane diskutovať o cyklistike. Potrebujeme ešte nejakú inú diskusnú stránku? Mne táto plne vyhovuje a podľa mňa iná stránka nebude mať dlhé trvanie.
  Vo výkonnom výbore masters /po slovensky veteránov/ sme sa zhodli na požiadaní priameho prístupu na novú stránku SZC, ktorá sa má po Novom roku inovovať a bude mať nového správcu.
  K názvu masters. Je to oficiálne označenie UCI pre amatérskych pretekárov od 30 rokov veku. Mne sa to zdá prijateľnejšie ako 30-ročný cyklista označovaný za veterána.
  Slovenský pohár masters je na základe sponzorskej zmluvy s p. Štefánikom, dovozcom bicyklov MERIDA do SR a ČR označovaná ako MERIDA ROAD CUP. Nemám k tomu čo dodať. Horšie je, že už do hovorovej reči sa nám vkrádajú zbytočné cudzie slová. Je na nás starších, aby sme čistotu jazyka prenášali na našich najbližších a celé okolie. Ale inak súhlasím s Vašimi obavami.
  Chcem Vás informovať, že v sobotu 18. decembra som viedol valné zhromaždenie komisie cestnej cyklistiky v Dubnici. Zúčastnilo sa ho rekordne 37 hlasujúcich delegátov. V diskusii rezonovali pozitívne úspechy našich cestárov s kritikou nedostatočnej pozornosti ďalšieho rozvoja. Zároveň som si konfrontoval informácie k velodrumu v Prešove od prítomnej Lenky Iľavskej a predsedu dráhovej komisie Jura Zemana. Informácie sa veľmi rozhádzali, takže neviem kde je pravda. Na najbližšie dva roky bola zvolená nová komisia: pp. Gálik – predseda, Chren, Čížik, Riška a Martin Fraňo.
  Vo výkonnom výbore masters finišujeme s kalendárom na rok 2015 a súťažnou smernicou. Je v nej už zahrnutých 22 podujatí. Rozhodnutie o nákupe elektronickej časomiery zatiaľ nebolo prijaté a je náhradené len nákupom kamery. Tu sa moje názory s ostatnými rozchádzajú.

  S pozdravom, Nijdam

 32. Ján Villím napísal:

  MRC … verím že všetci okolo aj v roku 2015

  Palko, nedá mi reagovat na tvoje: ” Potrebujeme ešte nejakú inú diskusnú stránku?” ANO POTREBUJEME.

  Potrebuje vebové sidlo, MRC – ANO potrebuje,
  Potrebujeme diskuziu na nej – ANO potrebujeme.

  Toto čo nám Karol na svojej stránke umožňuje sú len príspevky pod článkom. Toto nieje žiadna diskuzia!! Diskutuje sa v témach, diskutuje sa aj prílohami (obrázky, dokumenty, linky, videa) diskutuje sa s triedením nové, neprečítané…a tak ďalej. A hlavne ked niekto nový chce nájsť´informácie o MRC alebo pohári Masters tak o tejto stránke ani google nechyruje…ved si to dajte do vyhľadávača!

  a preto že sa obrázok nedá vložiť tak skromne a úprimne
  Veťa zdaru, zdravia, štastia, úspechov
  ……………………………………………………..PF 2015!

  https://plus.google.com/+JanVillim

 33. admin napísal:

  Ahoj Jano, ďakujem ti za príspevok do diskusie k článku “Slovenský pohár MASTERS” pre rok 2015. Musím aj já tebe trocha oponovať. Tam kde píšeš dávaš komentár k určitej téme (článku). Moja stránka nemá prioritu fóra !!! Napriek tomu sa dá k určitej téme diskutovať a to veľmi kultúrne. Celkom si prestrelil v poslednej vete tvojho komentára. Ak si dáš do google vyhľadávača text “Slovensky pohar masters 2015″, úvodzovky sú iba pre tento text, tak prvý odkaz je na túto stránku: https://www.kulhavy-karel.eu/?p=1368
  Takto to prezentuje google: https://www.google.sk/search?q=Slovensky+pohar+masters+2015&oq=Slovensky&aqs=chrome.1.69i57j69i59j0l4.7564j0j8&sourceid=chrome&es_sm=91&ie=UTF-8
  To ti určite niečo hovorí.
  KK

 34. Ján Villím napísal:

  Karol jasné,
  že som “silvestrovsky” prestrelil…(a i ja som do googlu seo a googlebots pridal aby preferencie KK vyšli vyššie)!
  Jasné, že toto nieje fórum a že pod týmto článkom diskutujeme o MRC, o časomiere, o čipoch, o spoločných štatoch kategórii, o kalendári na 2015, o bodovaní…o všetkom.

  Ale ze MRC by malo mať svoju stránku – s tým snáď súhlasíš, možno aj tebou spravovanú :-) a kde by bolo aj skutočné forum, notifikácie, ankety, hlasovania a i iné súčasti – hlavne aktuálne dokumenty – no všetko čo prináša život v MRC.

  Príjemné prežitie posledných chvíľ tohto starého a ….
  …PF2015

  (zafunguje ? PF2015

 35. admin napísal:

  OK, prejem ti fajn Silvestra. Všetkým cyklistom a priaznivcom cyklistiky veľa kilometrov v sedle a bez nehôd. Ak sa bude dať, tak príjemnú Novoročnú jazdu.
  Karol

 36. Milan Tupý napísal:

  Tak ja osobne by som kúpil čip do môjho osobného vlastníctva

 37. Pavel Holly napísal:

  Čip sa upevňuje na rám skpáskou, alebo do držiaka za pár euro.
  Preto si objednávam spolu s čipom aj tri držiaky na každý bicykel.

 38. Milan Tupý napísal:

  Pali ok ja podobne tiež držiaky

 39. Michal Matysek napísal:

  Mam zaujem o cip a 2 ks drziak.

  Rad by som vyjadril svoj nazor k organizacii Slovenskeho pohara. Samozrejme ma zaujma ako dopadnem v hodnoteni, no nepovazujem to za prvorade. Jazdim pre rasost z pohybu s cyklistami, ktori sa vacsinou spravaju korektne. Vyhovuje mi, ked je cez vikend iba jeden pretek a som rad, ked ponuka pretekou je co najvacsia, pretoze vsetkych sa neviem zucastnit.

 40. Allan Bánik napísal:

  Mam záujem o čip a dva držiaky.
  Allan
  P.S. Poprosím nakódovať aj Gastrolístky a mestskú dopravu :-)

 41. Stanislav Šišlák napísal:

  Mam zaujem o cip a drziak. Pripajam sa k Allanovi, mozem platit aj gastrolistkami :)

 42. admin napísal:

  OK :) :D
  Držiaky sú v riešení. Dostupný držiak je pre čipy IPICO, ktoré sú z každej strany asi o 1 mm väčšie a čip race result v nich pevne nedrží. Výrobca odporúča čip upevniť na rám viazacou páskou a medzi čip a rám dať kúsok molitanu.

 43. Ostracký František napísal:

  Ahojte, nestarnúci, aktívny cyklisti, chalani a aj baby cyklistky. Bol som vždy za zmenu, ktorá bude napokon uspokojovať každého aj, keď nie je to prakticky úplne možné. Ja som zatiaľ s čipom nejazdil uvažujem, že hmotnosť bicykla a spolu so mnou to negatívne neovplyvní môj výkon. Finančne, keď bude treba tak si zoberiem úver. Rozmýšľam, že koľko sme už investovali do kolies, rámu atď. aby sme boli rýchlejší a držali krok s tými naj.. A koľko sme investovali do odstránenia možných nedorozumení pri určovaní nášho poradia v súperení. Vlastne ide o potvrdenie korektného zistenia nášho fyzického snaženia s kamarátmi milujúcimi cyklistiku. Naozaj prasknem sa po vrecku a skúsim ísť s čipom možno budem lepší aspoň psychicky. Čaute kamaráti cyklistiku milujúci.

  Feri. O.

 44. Dušan Pulman napísal:

  Zdravím všetkých “cestárov”. Natrafil som na Vaše fórum náhodou, keď som pátral či existuje v cestných pretekoch niečo také ako v horských- kde je možná účasť “hobby” pretekárov, pretože som začal koketovať s myšlienkou účasti na cestných preetekoch amatérov. Pre info zúčastňujem sa pretekov horských bicyklov, či už zaradených v sérii Slovak XCM tour, alebo Škoda bike open tour, ale i pretekov samostatných nezaradených do žiadnej série. Možno že by nezaškodilo, aby sa do cestnej série prevzali skúsenosti z pretekov horských bicyklov, kde je samozrejmá registrácie cez internet, či už na stránkach organizátorov alebo cez už v diskusii spomenutú stránku cyklo.sao-tatry. Takisto použitie čipov je na pretekoch automatické, pričom ich zaisťujú dodávatelia časomiery ktorých si objedná organizátor preteku. V minulom roku sa objavili “jednorázové” čipy nalepené na štartových číslach, z čoho mi ako laikovi vychádza, že hodnota čipu je dnes úplne niekde inde ako bola hoci i pred rokom.. Držím palce pre zlepšovanie organizácie a určite sa na nejakom cestnom preteku uvidíme. PS: na stránke http://www.mtbiker.sk existuje aj fórum cestnej cyklistiky, možno by stálo otvoriť tému “Merida road cup” alebo “cestné preteky masters” a tam diskutovať o organizácii…

 45. Pavel Holly napísal:

  Po absolvovaní prvých pretekov Slovenského pohára masters, kritéria v Komjaticiach, chcem vyjadriť svoje postrehy a pocity.
  V prvom rade je to atmosféra plná očakávaní z novej sezóny a stretnutie s priateľmi po dlhej zimnej prestávke.
  Ďalej je to priateľská pohoda, ktorú odovzdávajú usporiadatelia v tejto obci návštevníkom. Účasť samotného starostu len umocňuje atmosféru. Skvelé pohostenie s špagetami, kávičkou a pre odvážnych aj s vínkom dávajú prvé príležitosti na stretnutie a výmenu zážitkov.
  Už tradične je to aj radosť z dobrého počasia v okolí obce, keď v iných oblastiach nemáme až tak priaznivé počasie.
  Účasť prekvapivo veľkého počtu štartujúcich mi dáva za pravdu, že aj iní oceňujú pohostinnosť Komjatíc.
  Chcem sa takto poďakovať p. starostovi, organizačnej skupine okolo Laca Fábryho a komentátorovi Rolandovi za zážitok.

  P.S. Verím, že na budúci rok to bude už s elektronickou časomierou rýchlejšie s výsledkami a hlavne bez problémov.

 46. Rasťo napísal:

  Po 2 rokoch odmlky z Masters )m.i.aj pracovné a rodinné dôvody) som sa zúčastnil pretekov v Hurbanovej Vsi za pôvodný klub, aj keď som dostal ponuky aj od iných, Za to ďakujem. Teší ma , že atmosféra aj cez rivalitu bola po celú dobu priateľská. Jedinú výhradu mám k bodovaniu kritéria. Pretože štartovali 3 kategórie dokopy, predsa je rozdiaľ medzi 60 a 70 ročnými a pretože sú čipy tak bodovanie v jednotlivývh okruhoch by mohlo byť pre všetky kategórie zvlášť.
  Zraví všetkých Rasťo P.

 47. Pavel Holly napísal:

  Vážení Falangáči,

  prehupli sa do druhej polovice súťažení Slovenského pohára Masters MERIDA ROAD CUP. V prvom rade veľká vďaka všetkým, čo sa zúžastnili v plnom dovolenskovom odobí náročného preteku v Sokolovciach. Náročná trať, tradične kvalitné organizačné zabezpečenie a po prvý krát aj výborný gulášik. Veľká vďaka usporiadateľom.
  Podľa môjho názoru všetci si zaslúžia veľkú pochalu za výkony na úrovni osobných hraníc. Či už sa jedná o tzv. bedňové umiestnenia Ruda Ľacha, Jožka Daška, Stanka Šišláka, tak aj dokončenie preteku Tomášom Šrámekom s totálnymi krčami v nohách. Jednoducho bojovník.
  V najstaršej kategórii konečne prevládal duch týmovej spolupráce, čo teší. V mladšej F sa do toho úspešne zapojil aj navrátilec Rasťo Palkovič. U kategórie D sme tentokrát nemali zástupcov, Štajro mal príjemnejšie povinnosti. V kategórii C Falangáči tvrdili muziku, keď v čelnej skupine boli všetci naši vrátane oslávenca Gusta. Gratulujeme k meninám a Stanleymu k úspešnému špurtu o bedňové umiestnenie. Aj v ďalších kategóriách bojovali: Vlado Polačko s Tomášom Šrámekom v kategórii B a Ady Chvalný v kategórii A. Celkovo sme ako oddiel získali 241 bodov, keď nepočítam body Bertiho Sýkoru, ktorý je u nás na hosťovaní.

  Budúci víkend sa ide pekný dvojetapák v Martine. Očakávam hojnú účasť Falangáčov.

Napíšte komentár