Karel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel KulhavýKarel Kulhavý

Karel Kulhavý
Najkrajší pohľad na svet je zo sedla bicykla

Cyklistické sústredenie CHORVÁTSKO 2015

===> 28.3.2015

Užitočné informácie nájdete v časti komentárov k tomuto článku od Pavla Hollého, dlhoročného účastníka sústredenia.

Navrhovaná trasa dopravy zo Slovenska do mestečka Tribunj.

V krátkosti popíšem trasu, ktorú som pripravil z Bratislavy. Z Bratislavy po diaľnici D2 /E65/ pôjdete cez Jarovce na hraničný prechod SK/HU a pokračujete stále po ceste E65 /M15/. Pri mestečku Levél vojdete na diaľnicu M1, z ktorej na obchvate mesta Győr zídete z diaľnice D1 na cestu 81, smer Székesfehérvár, pred ktorým odbočíte na obchvat tohto mesta, cesta č.7 /E66/. Po E66 pokračujete po obchvate mesta Székesfehérvár. Na konci mesta prejdete rovno kruhový objazd a dostanete sa na diaľničný privádzač na diaľnicu M7 /E71/. V tomto mieste na diaľnici M7 sa stretnú cesty skupiny z Bratislavy, Kežmarku, ktorá do HR príde cez hraničný prechod Šahy, skupiny z Košíc a môjho auta, ktoré pôjde z Popradu cez Ružomberok, Zvolen, Nitru a do Maďarska prídeme cez Komárno. Pri mestečku Kisbér sa napojíme na trasu od Bratislavy /cesta č.81/. Po M7 prídete na hraničný prechod s HR a ďalej pokračujete po diaľnici A4 /E71/. Okolo mesta Zagreb choďte stále po E71/E70. V mestskej časti Lučko vojdete na diaľnicu A1 /stále E71/. Po A1 idete dlhý úsek trasy, dobrá orientácia je na mesto Šibeník. Na diaľničnom zjazde Pirovac zídete z diaľnice a už je to iba kúsok. Určite budete mať v každom aute navigáciu a nezablúdite. Toto bol iba návrh, kľudne môžete ísť vašou obľúbenou trasou.

Pokyny k odchodu na “CYKLO ZÁJAZD do Chorvátska”

===> 22.3.2015

Blíži sa nám odchod na naše sústredenie do Chorvátska. Tento ročník nám prináša niekoľko problémov. Ide o to, že nás nebude toľko ako v roku 2014. Zdravé jadro ostalo, niekoľko účastníkov sa zamenilo, niekto, najmä z rodinných, prípadne zdravotných dôvodov sa nemôže zúčastniť. Účastníci z Nitry začali jazdiť v novovytvorenom klube CK TOPGRASS, ktorý organizuje vlastný cyklistický zájazd do Chorvátka, čo nám najviac narušilo dopravu. K dnešnému dňu nás je 22 účastníkov, to by bolo OK. Ale 8 účastníkov využilo individuálnu dopravu a tak nás ostalo do autobusu iba 14, čo je málo a doprava na jedného účastníka by sa výrazne predražila. V súčasnosti pripravujeme plán ako sa pohodlne a ekonomicky prijateľne dopraviť do osady Tribunj.

Aby ste mali niečo, čo vám pomôže pri príprave na odchod, znovu vám predkladám môj zoznam, ktorý mi pomáha k tomu aby som nič dôležité nezabudol.

===> 27.2.2015

Ako sa na sústredenie v Chorvátsku pozerajú cyklisti čo sa tam zúčastnili, správne povedané zúčastňujú. Je to zároveň aj pozvánka pre vás, čo ste sa ešte nerozhodli. Tešíme sa na všetkých ktorým tento šport prirástol k srdcu. :) :-D :-D

Jeden z komentárov je na stránke CK Kežmarok.

===> 1.1.2015

Potrebné dokumenty nájdete TU………

Tu budeme:

[nggallery id=38]

===> 23..12.2014

Prajem vám všetkým, najmä priaznivcom cyklistiky. Pekné Vianočné sviatky, veľa zdravia a pohodových kilometrov na kole v roku 2015.

[nggallery id=37]

Pre tých čo s námi pôjdu po prvý krát, nájdete informácie ako to vyzerá na našom zájazde v článkoch z predchádzajúcich ročníkot.

Chorvátsko 2013

Chorvátsko 2014

===> 08..12.2014

Pri úhrade zálohy 100 EUR a poistenia do 29.12.2014 je už tradične zľava 20 EUR na dospelú osobu.

Úhradu posielajte na účet:

OTP banka, číslo účtu: 2312753/5200

Zmluva o obstaraní zájazdu /xls/

===> 16..11.2014

Všetko je pripravené a schválené. Naše tradičné sústredenie pre tých čo sa pripravujú na cyklistickú sezónu 2015, ale aj všetkých priateľov cyklistiky a rekreačných cyklistov. Každý si môže vziať aj rodinného príslušníka, priateľa a priateľku, ktorý si vychutnajú jarný kľud pri mori. Podrobnosti na stiahnutie nájdete TU:

===> 2..10.2014

Navrhnutý termín 10.4.2015 – piatok, odchod zo SR a 19.4.2014 – nedeľa, odchod z HR domov predbežne potvrdený cestovnou kanceláriou CK Kvalitatour.

Náš odchod 1. piatok mesiaca apríl nám v roku 2015 “obsadili” Veľkonočné sviatky. :)

Komentáre ku článku “Cyklistické sústredenie CHORVÁTSKO 2015” »

 1. Pavel Holly napísal:

  Už sa teším na budúci rok. Aby bola taká dobrá partia ko naposledy.

 2. Allan Bánik napísal:

  Jednu oblievačku som už na sústredení zažil (keď nás Marcela vytopila), teraz som jej to mohol vrátiť. Škoda. Termín je fajn. B.allan

 3. Ostracký František napísal:

  Mám záujem sa zúčastniť ,dúfam,že mi to potopa,alebo úraz nezmení. Feri.

 4. Stanislav Klimeš napísal:

  už aby to bolo….teším, neviem ináč raduvať…

 5. Pavel Holly napísal:

  Pozdravujem všetkých kamátov,

  dnes som sa prihlásil, len som zmluvu nevedel podpísať, je to zaheslované.

  Prajem Vám príjemné prípravy vianočných sviatkov a v Novom roku 2015 úspechy a pohodu pri dobrom zdraví.

  Pozdravuje, Nijdam

 6. Allan Bánik napísal:

  Všetkým prajem príjemné sviatky a vidíme sa v Tribunj. Už aby bola Veľká Noc :-)
  B.allan

 7. Pavel Holly napísal:

  Karol nazdar,
  ako to vyzerá predbežne s účasťou na jarnom sústredení? Kto konkrétne uhradil zálohu do konca roka 2014? Ďakujem, Nijdam

 8. admin napísal:

  Nepovažujem za potrebné zverejniť mená účastníkov sústredenia a ich úhrady. Ak má niekto osobný záujem vedieť či cestuje jeho priateľ, kamarát, atď. Rád mu to poviem. Môžete mi volať ma môj telefón 0915-892911, prípadne napísať mail. Momentálne je ešte k dispozícii 15 miest.

 9. Ján Villím napísal:

  Ahojte,
  bude nas viac..resp budeme ubytovaní len v jednom alebo dvoch ubytovacích zariadeniach..v akom a či bude voľba v ktorom.

  Kto ide autobusom odporucam nie krabicu ale kufre tak ako Palo…nieco mám k dipozicii i ja: http://www.mtbiker.sk/bazar/prislusenstvo-ostatne/223641/transportny-kufor-2%C3%97.html
  ..omnoho lepsie sa s tým manipuluje aj zbaluje!

 10. admin napísal:

  Ahoj Jano, aby som mohol zverejniť kto ide, musím mať od účastníka súhlas. Či budeme v jednom, prípadne dvoch ubytovacích zariadeniach závisí od počtu účastníkov sústredenia /zájazdu/. K Dnešnému dňu zmluvu poslalo 12 účastníkov, ďaľších 9 sa prihlásilo, ale zmluvu zatiaľ neposlalo. Bývať budeme už v našom známom penzióne /je aj na fotke/. Po sezóne 2014 bolo vykonaných niekoľko opráv a vylepšení. Izby, ich umiestnenie v penzióne a počet postelí som pre účastníkov pripravil v roku 2014. Odkaz je v tomto článku a prikladám ho aj tu: http://www.kulhavy-karel.eu/?p=751
  KK

 11. Pavel Holly napísal:

  Vážení účastníci sústredenia v chorvátskej Tribunji.

  Chcem sa s Vami podeliť o niektorých užitočných informáciach. V prvom rade je tu podstatná zmena v spôsobe dopravy vlastnými autami a nie spoločne autobusom.
  Cesta je dlhá a pri mori je aj veterno v nočných hodinách. S bicyklami na streche treba byť opatrný. S príchodom na miesto sa tiež netreba ponáhľať. Stačí ak prídeme do Tribunji na obed.
  Karol určite na tejto stránke pripraví optimálne trasovanie. Z Bratislavy uvažujeme s odchodom v noci nad ránom cca o 2,00 hod. Po dvoch hodinách cesty by sa už malo brieždiť a cesta bude prebiehať pokojnejšie.
  V Tribunji je všetko, a čo niekto zabudne dá sa kúpiť v supermarketoch LIDL a iné.
  Poskytnutá strava je dostatočná, na prilepšenie si červené víno a travaricu kupujeme od domácich a na konci domov tiež olivový olej.
  Odporúčam zobrať si zo sebou aj teplejšie oblečenie na noc, niekedy je zima a paplón nestačí. Na trénovanie stačia na začiatok návleky, ktoré potom po ohriatí odkladáme. Sme priamo na pláži pri mori, takže otužilejší využijú aj plavky.
  Počas pobytu sa aj spoločne pobavíme v jedálni s televízorom, je k dispozícii aj výlet s malou loďkou a typickým pohostením. Ďalej je dobrá aj nejaká knižka. A samozrejme nakoniec dobrá nálada.

  S pozdravom, Nijdam

 12. Pavel Holly napísal:

  Vážení účastníci,
  chcem sa všetkým poďakovať za výbornú atmosféru a super podmienky na sústredení v Tribunji. V perfektnom počasí do piatka sme si zajazdili na výborných tratiach, ktoré starostlivo vyberal Karči podľa výkonnosti jednotlivcov. Podarilo sa nám splniť tréningové predsavzatia.
  O naše mlsné žalúdky sa starala p. Maria s chutnými pochúťkami, vrátane plodov mora.
  Kultúrnu vložku nám zabezpečil Karči zo zostrihu koncertov holandského umelca Andre Rieu, ktorý pozitívne zdvihol náladu všetkým čo sa vydržali pozerať do neskorých večerných hodín.
  S každým čo som hovoril, sa vyjadroval v superlatívoch a teší sa na ďalší ročník.
  My čo sme boli s Bratislavy sa ospravedlňujeme, že nie s každým sme sa stihli rozlúčiť pred odchodom. Narýchlo sme sa totiž rozhodli po návrate z ranajok skrátiť si pobyt vzhľadom na vývoj počasia. Väčšiu časť trasy po chorvátskych dialniciach sme išli v lejaku a silnom vetri. Nakoniec sme štastne a bez komplikácii dorazili domov nakrmení vynikajúcim “šniclom” od kuchárky Mariky.
  Dovidenia na pretekoch, s pozdravom Nijdam

Napíšte komentár